1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 19.09.2010, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 11.000
Suci: Mario Strahonja (Zagreb), Željko Novosel (Vrbovec), Ivica Modrić (Zagreb)
Dinamo
Dinamo
Tomislav Barbarić 90'+1'
1:0(0:0) Zagreb
Zagreb

Barbarić slomio Pjesnike

Tomislav Pacak, Vedran Attias • nedjelja, 19.09.2010.

Nogometaši Zagreba devedeset su minuta držali Dinamo u šahu, odlično organiziranom igrom otupili su oštricu napada promijenjenog sastava Dinama, no pokleknuli su kada su već skoro upisali bod na Maksimiru. Plavi su pogotkom Tomislava Barbarića nastavili pozitivan rezultatski niz…

Besart Abdurahimi
62'
10
Ivan Parlov
79'
3
Dino Štiglec
88'
Luka Pavlović

Vahid Halilhodžić odlučio se niz promjena u momčadi koja je odigrala sjajno protiv Villarreala, pa su tako od prve minute priliku dobili Calello, Chago, Barbarić i debitant Jakub Slyvestr, dok su Rukavina i Bišćan susret promatrali s tribina.

Lijepa brojka, tiha atmosfera

Dinamo je dobrom igrom protiv Villarreala, ali i besplatnim upadom na stadion privukao više od 10 tisuća gledatelja na gradski derbia, a gledatelji su ovoga puta bili puno tiši nego protiv španjolskog suparnika. Lijepoj posjeti svakako je pripomoglo vrijeme koje se na par sati smilovalo, taman toliko da utakmica prođe bez dosadne kiše koja kupa Zagreb i dobar dio Hrvatske već nekoliko dana.

Vezane vijesti

Izmijenjena momčad Dinama pružila je uglavnom blijedu partiju, no zasluge za to idu i na dušu Zagreba koji se postavio izrazito defenzivno i protiv tog bunkera Dinamo nije pronalazio prava rješenja. Plavi su veći dio utakmice proveli igrajući ”viktoriju” na gol Zagreba, no pjesnici su bili izuzetno organizirani, disciplinirani, strpljivi, a kada im se za to ukazala prigoda – i opasni.

U napadu Dinama se svidio mladi Sylvestr, vrlo pokretljiv, borben i brz, no nije imao podršku napadu s obzirom da ni Morales ni Tomečak, pa niti Sammir, nisu bili posebno dobro raspoloženi.

U 19. minuti Morales je iz ”skraćenog kornera” pokušao iznenaditi Hrvoja Višića, no vratar Zagreba dobro se snašao. Dinamo je kombinirao i kombinirao, ali kroz posljednji blok Zagreba nije išlo. U 37. minuti Jurendić je opalio s više od 20 metara, lopta je fijuknula pored gola, a minutu kasnije Vrsaljko je prizemnom loptom dobro gađao Slyvestra koji dolazi do lopte prije Višića, no šalje je pored suprotne vratnice. Uzvratio je Jefthon ”bombom” s 30-ak metara, koju je Kelava jedva ukrotio.

Za razliku od utakmice protiv Villarreala, ovoga puta nije bilo oduševljenog pljeska s tribina, čuo se tek poneki zvižduk.

Dva sina u prvoj postavi

Luka Pavlović učinio je uslugu svima koji su tvrdili kako je dio razloga odlaska Ive Šuška bio u zanemiravanju Lovra Medića, sina Zagrebovog ”gazde”. Protiv Dinama su mjesto u početnoj jedanaestorici našli i Medićev sin, ali i trenerov sin, Mateo Pavlović. Obojica su odigrala korektno, posebno branič Pavlović koji se uklopio u vrlo dobro obrambeno izdanje Pjesnika.

Vaha u poluvremenu nije smislio protuotrov za Pavlovićev koncept (sigurno i Šuškov rad), nastavilo se igrati na isti način. Štoviše, Dinamovo dodatno otvaranje Zagreb je pokušao iskoristiti kroz brzu kontru, pa je dolazio i do boljih prigoda od domaćih.

U 52. minuti Tomečak je dobro pucao iz okreta, no opet je dobar Višić, a uslijedile su šanse Pjesnika. U 62. minuti Lovro Medić snažno je pucao, ali i neprecizno, a u 66. je Cufre umalo zabio autogol nakon ubacivanja Jurendića. Najbolju šansu u tom periodu utakmice propustio je Abdurahimi koji je u kontri uspio izbaciti Cufrea, ali otvorenu prigodu za udarac pretvorio je u mlak pokušaj prema dobro postavljenom Kelavi.

Halilhodžić je u igru poslao adute s klupe, Beqiraja, Badelja i Kramarića, a upravo je potonji imao odličnu šansu u 80. minuti, no na ubačaj s lijeve strane glavom je slabo reagirao omogućivši Višiću novu obranu.

U 87. minuti Abdurahimi je opet pobjegao u kontri, ovoga puta je iskosa s desne strane pogodio vanjski dio mreže. Dinamo ni otprilike nije uspijevao ozbiljnije ugroziti Višića, čak ni doći blizu prigode da to učini – novi napadači nisu donijeli kvalitetu više, kao ni Badelj u sredini terena – Dinamo je, činilo se, ipak prekasno shvatio da Zagreb može biti itekako opasan.

Međutim, jedan pravi ubačaj promijenio je sve. Vrsaljko je odlično nabacio s desne strane u 90. minuti, Tomislav Barbarić nadvisio je obranu Zagreba i pospremio loptu u mrežu za 1:0 i, pokazalo se, pobjedu domaćih.

Halilhodžić je tako, usprkos najavama da će znati smiriti euforiju nakon Villarreala bio na rubu prvog neuspjeha na klupi Dinama. No, iako se i Vahi može prigovoriti na promjenama u sastavu, treba istaknuti i Zagrebove zasluge u teškoj pobjedi Dinama – Pjesnici su odigrali uistinu kvalitetnu utakmicu, opravdali visoku poziciju na ljestvici i ne bi bilo nezasluženo da su uzeli bod. Štoviše, mogli su i sva tri, ali kad ste u formi kao što je Dinamo – pobjeđujete i kad ne igrate posebno dobro..

• Captain Jack20.09.2010. u 14:35
    Koga briga ko je zabil i u kojoj minuti...3 boda s jedino pišu!!!!!!!!!!
    Captain Jack
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 13:34
    teška pobjeda, pišu se tri boda a to je jedino bitno. Ajmo dinamo!
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 13:20
    vedrachek i umorno oko--vas dvoje podhitno morate otic van i dobit nesto sa strane...jer vam slijedi propast.. bolje da je na stadionu 10000 ljudi besplatno...nego 2000 debila koje dovikuju smijesne gluposti,promoviraju nacionalizam,rasizam i ostale gluposti,bacaju baklje i gađaju suparnicke igrace... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 00:25
    Gle,da nema motiva i interesa nebi sigurno došao.Uostalom kada je došao bilo je daleko lošije stanje nego sada i puno manje navijača.Isto tako sve ovo dobro što je napravio a pogotovo pobjeda protiv villareala mu je i velika reklama i dobra stavka u životopisu tako da budi uvjeren da je on dobro... [više na forumu]