Čupić uspješniji od Džombe

Mario Glasnović • ponedjeljak, 28.02.2011.

U susretima skupine A nije bilo iznenađenja, svi su favoriti ostvarili domaće pobjede. Na čelu skupine se tako nalaze njemačke ekipe, prvi je Kiel, dok se na drugome mjestu nalazi Rhein Neckar Löwen. Barcelona se nalazi na trećem mjestu s dva boda zaostatka za vodećim Kielom.

Rhein Neckar Löwen – Vive Targi Kielce 29:27 (11:13)

Lavovi su s našim Ivanom Čupićem pred domaćom publikom svladali poljskog prvaka, Vive Targi Kielce, čije boje brani Mirza Džomba. Iako je Löwen upisao dva boda, Poljaci su se pokazali kao čvrst protivnik. Vrlo dobrom igrom i sjajno organiziranom obranom Kielce je u prvome dijelu imao prednost od čak pet pogodaka razlike (11:6). Domaćini su se ipak trgli te se na odmor otišlo s prednošću Poljaka od 13:11.

U nastavku su domaćini okrenuli rezultat, a već u 36. minuti su poveli s 14:13. Do kraja utakmice Lavovi su povećavali svoju prednost, da bi konačan rezultat bio 29:27 za Rhein-Neckar Löwen. Najefikasniji pojedinac u domaćim redovima bio je Tkaczyk sa šest pogodaka, a kod gostiju je najbolji bio Rosiński s također šest golova. Džomba se četiri puta upisao u strijelce, a tri je postigao iz sedmeraca.

FC Barcelona-Borges – Chambery 38:23 (20:7)

Francuski viceprvak nije imao šanse protiv moćne Barcelone. Španjolci su se osvetili Chamberyju za poraz u Francuskoj, a slavili su s visokih 15 pogodaka razlike. Barcelona je već na poluvremenu pobjegla domaćinu na visokih 13 pogodaka prednosti (20 :7).

U nastavku su igrači Barcelone na krilima Ikera Romera i Victora Tomasa potvrdili pobjedu i nova dva boda za španjolsku momčad. Najbolji pojedinac susreta bio je španjolski reprezentativac Victor Tomas koji je postigao osam pogodaka.

THW Kiel – Pivovarna Laško Celje 43:27 (23:16)

Europski prvak Kiel opravdao je ulogu favorita te je bez većih poteškoća slavio protiv slovenskog Celja gdje nastupaju Petar Metličić i Mirko Alilović. Domaćini su pred 10 000 gledatelja bili bolja momčad i dominirali su kroz cijelu utakmicu.

Kiel je već u prvome poluvremenu napravio veliku prednost od sedam pogodaka razlike (23:16). U nastavku je momčad slovenskog prvaka potpuno pala što su Nijemci iskoristili i potopili momčad Celja. Mirko Alilović skupio je sedam obrana, a Petar Metličić je postigao četiri pogotka za slovensku momčad. Najefikasniji pojedinac susreta bio je Jerome Fernandez s osam pogodaka.