Vodeni sportovi

Dominantni Jug pokazao zube Mladosti i uvjerljivo izborio završnicu regionalnog natjecanja

Tea Lokas • subota, 13.04.2013.

Jug je slavio u drugoj utakmici polufinala Jadranske lige nad zagrebačkom Mladosti rezultatom 13:4. Najveću prednost Dubrovčani su napravili u središnjem dijelu susreta, dok je Živković u ostatku utakmice držao Žapce "na površini".

Jug CO - HAVK Mladost 13:4 (4:3, 4:0, 4:0, 1:1)

Zagreb, Bazen uz Savu
Druga polufinalna utakmica JVL

Jug CO: Bijač, Vranješ, Bošković 2, Janović, Bušlje 2, Dobud 2, Ivović 2, Joković 1, Azevedo 1, Karač, Marković 1, Macan 1, Pavlović 1, Nižić. Trener: Veselin Đuho.

Mladost: Pavić, Radu, Milaković, I. Živković, D. Živković 3, Gagulić 1, Martinić, Milaković, Pavičić, Divković, Vukičević, Bukić, Marcelić, Miloš. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Igrač više: Jug 8/10, Mladost 3/7
Suci: Štampalija i Franulović

Očekivana pobjeda dubrovačkog Juga nad zagrebačkom Mladosti nazirala se od samog starta drugog susreta završnog turnira Jadranske lige. Vaterpolisti Veselina Đuha poveli su pogotkom Azeveda (1:0), a potom se odvojili na dva razlike za 3:1 i 4:2.

Gagulić je smanjio zaostatak Mladosti na 4:3, no tada kreće mini serija igrača Juga koji prije poluvremena ubacuju četiri pogotka bez ijednog primljenog te na semafor upisuju 8:3.

Situacija iz drugog dijela ponovila se u trećoj četvrtini, a za 12:3 pred posljednjih osam minuta "zakucao" je Pavo Marković.

Igrača više iskoristili su Zagrepčani dvije minute prije kraja utakmice, odnosno odlični Duje Živković koji je upisao svoj treći gol, četvrti za mladu ekipu Mladosti. "Zagrijavanje" Juga za veliku završnicu sutra u 17:30 protiv Primorja okončano je rezultatom 13:4, nakon dominantne izvedbe raspoloženih Gospara.