Vodeni sportovi

Primorje nadigralo Jug u finalu JVL te nakon Kupa Hrvatske uzelo i regionalno natjecanje

Matej Milanović • nedjelja, 14.04.2013.

Primorje je u finalu Jadranske lige, nakon dramatičnog susreta, porazilo Jug s 9:8. U susretu punom preokreta u konačnici je slavila riječka momčad, koja je kroz susret bila konstantnija. Posebno se istaknuo vratar Primorja, Vićan, koji je između ostaloga obranio i dva peterca.

U finalu Jadranske lige očekivano su igrale dvije momčadi koje su dominirale u regularnoj sezoni, Jug i Primorje. Utakmica je na početku bila nervozna, uz puno pogrešaka i nepreciznosti u napadu. Tako je prvi pogodak stigao tek u petoj minuti, kada je Obradović dao prednost Primorju. S druge strane izjednačio je Bušlje, no do kraja četvrtine Primorje je zabilo dvaput i na prvi odmor otišlo s 3:1.

U drugoj dionici Primorje je došlo i do +3. Činilo se u tim trenucima da Riječani imaju kontrolu nad utakmicom, ali se Jug potom probudio i zaredao dva pogotka za minimalni zaostatak na poluvremenu, 4:3. Početkom treće četvrtine Jug je čak imao peterac za izjednačenje, ali ga je Vićan obranio i Barać je odmah povisio na 5:3. To je mogao biti odlučujući trenutak na utakmici, no Primorje je upalo u krizno razdoblje i Bušlje, Azevedo i Ivović su preokrenuli rezultat na 6:5. Protivničku seriju prekinuo je Garcia i izjednačio na 6:6 pred odlazak na posljednji odmor.

Ivović je u posljednjoj dionici vratio Jug u prednost, ali je potom Primorje opet uzelo kontrolu nad utakmicom. Sukno, Garcia i Obradović su riječku momčad doveli do velikih 9:7 i nadomak tituli prvaka Jadranske lige. Jug se nije predavao, ali je Vićan pri tom rezultatu obranio još jedan peterac. Jug je iz teške krize pokušao izvući Ivović, koji je novim pogotkom smanjio na 9:8 minutu prije kraja i dao minimalnu nadu Dubrovčanima.

Primorje nije iskoristilo svoj posljednji napad te je Jug imao priliku izjednačiti i otići u produžetke. Čak su Jugaši imali i igrača više, no Azevedo je odmah izveo prekršaj i pucao u blok, čime su se rasplinule sve nade Dubrovčana.

Primorje je u konačnici, usprkos kriznim razdobljima, uspjelo zadržati stečenu prednost i doći do prvog naslova prvaka Jadranske lige. S druge strane, Jug je loše krenuo u susret, ali je bez obzira na to imao šansu preuzeti inicijativu i doći do pobjede. No u konačnici nije iskoristio pružene prilike te je nakon Kupa Hrvatske od Primorja izgubio i Jadransku ligu. Jugašima sad ostaje da se okrenu Ligi prvaka i prvenstvu Hrvatske, gdje bi u finalu mogli ponovno imati posla s Primorjem.

• narada10815.04.2013. u 16:41
    Lol ovo je ujedno i bio nezvanicno finale najboljih evropskih, pa svjetskih ekipa ...
    narada108
  • Obrisan korisnik15.04.2013. u 15:38
    Bravo Primorje!!
  • Obrisan korisnik15.04.2013. u 10:34
    Nakon što izgube i prvenstvo Jug će za utjehu osvojiti ligu prvaka !!!
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 20:25
    Kapa dolje Vićanu, obraniti peterac Ivoviću i Jokoviću u ovako velikoj i tijesnoj utakmici. Čestitke Primorju. Jugu sretno u Ligi prvaka!
  • Carobnjak14.04.2013. u 19:40