Vodeni sportovi

Jug u Gružu napunio mrežu Šibenčanima za odličan uvod u sezonu

Tea Lokas • subota, 28.09.2013.

Pomlađena dubrovačka ekipa Juga zakoračila je pobjedom u novu sezonu Jadranske lige. Na startu su momci Veselina Đuha uvjerljivom gol razlikom svladali goste iz Šibenika...

Jug CO - Šibenik 23:4 (6:0, 4:1, 6:2, 7:1)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Prvo kolo JVL

Jug CO: Bijač, Bautović 3, Bošković 2, Ivanković 3, Šutalo 1, Benić 3, Marković, Bušlje 3, Visković 1, Dobud 5, Marelja 1, Macan, Nižić, Goreta 1. Trener: Veselin Đuho.

Šibenik: Sučić, Perkov, Perić, Belamarić 1, Štrkalj, Bašić, Rončević 1, Erak 2, Seferović, Bulat, Nimac, Rak, Jukić. Trener: Denis Šupe.

Suci: Matijašević i Blašković

Šibenčani u prvoj četvrtini nisu uspjeli ni zaprijetiti Gosparima pa je rezultat do kraja prvog poluvremena "odletio" na 10:1. Prošlosezonski finalisti vaterpolske Lige prvaka u nastavku su zabili još 13 golova, dok su vaterpolisti trenera Šupe u cijeloj utakmici četiri puta prevarili vratara Juga, od toga triput u drugoj polovici susreta.

Iako ove godine neće biti Azeveda, Pavlovića, Jokovića i Ivovića, jakih lanjskih aduta, ovom predstavom na početku regionalne lige Jug je odmah pokazao koliku kvalitetu u svojim redovima posjeduje. Došli su Marelja, Visković i Šutalo te se odmah upisali u strijelce, svaki s po jednim golom.

Ipak, Dubrovčani su u prvom kolu letjeli na krilima kapetana Dobuda (pet pogodaka). Po tri pogotka postigli su Bautović, Ivanković, Benić i Bušlje. Na drugoj je strani jedini dvostruki strijelac bio Karlo Erak.

Jug će u drugom kolu kod crnogorske Budve "načeti" sezonu i u gostujućem bazenu, dok će Šibenik ponovno u goste, kod Primorca.