Vodeni sportovi

Riječani razbili protivnike, Gospari i Žapci uvjerljivi

Tea Lokas • nedjelja, 06.04.2014.

22. kolo regionalne Jadranske lige otvorio je dubrovački Jug pobjedom u gostima kod Primorca, a uslijedila su slavlja favoriziranih momčadi u Zagrebu i Rijeci...

Primorac - Jug CO 6:10 (1:4, 1:3, 4:1, 0:2)

Kotor, 22. kolo JVL
Suci: Ivanovski, Matijašević

Primorac: Lučić 1, Brguljan 2, Đurović 1, Kriještorac 2. Trener: Veljko Uskoković.

Jug: Bošković 2, Janović 1, Marković 3, Ivaković 1, Dobud 2, Macan 1. Trener: Miho Bobić.

Petak je bio rezerviran za Jugov okršaj s Primorcem u Kotoru, a u jedinoj utakmici lige u danu slavili su Gospari rezultatom 10:6. Vodstvo su Dubrovčani izgradili kroz prvi dio susreta, do poluvremena je bilo 7:2, da bi se u trećoj četvrtini domaćini približili na 8:6. Ipak, u posljednjih osam minuta nisu ubacili pogodak pa je momčad Miha Bobića otputovala kući s još jednom pobjedom u "džepu".

Pavo Marković ime je susreta s tri postignuta pogotka, a u stopu su ga pratili Miho Bošković i Nikša Dobud s po dva. Dvostruki strijelci na drugoj strani bili su Kriještorac i Brguljan.

Primorje EB - Medveščak 29:2 (6:0, 8:0, 8:1, 7:1)

Rijeka, 22. kolo JVL
Suci: Vlašić, Matijević

Primorje: Radu 1, Peroš 1, Krapić 1, De. Varga 7, Vrlić 1, Muslim 3, Da. Varga 3, Obradović 4, Šetka 6, Garcia 1, Buljubašić 1. Trener: Ivan Asić.

Medveščak: Kolar 2. Trener: Zoran Curiš.

Potpuni potop protivničke ekipe priuštilo je Primorje gledateljima na Kantridi. Medveščak do treće četvrtine nije zatresao mrežu prvoplasirane momčadi natjecanja, a do kraja je skupio samo dva pogotka Luke Kolara.

S druge strane, raspucana Asićeva momčad od starta je zacementirala pobjedu, već do kraja prvog poluvremena zaledivši Zagrepčane na -14. Deneš Varga (7) i Anđelo Šetka (6) najzaslužniji su za visoku razliku na semaforu, a pomogli su i Obradović (4), Daniel Varga (3) i Muslim (3).

Mladost - Mornar BS 15:9 (4:1, 5:1, 3:3, 2:4)

22. kolo JVL, Zagreb
Suci: Franulović, Blažić

Mladost: Milaković 1, Lončar 5, Martinić 2, D. Živković 3, I. Živković 1, Vukičević 2, Gagulić 1. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Mornar: Marinić Kragić 3, Čalić 2, Burić 1, Ban 1, Zović 1. Trener: Zdeslav Vrdoljak.

Nešto umjerenijim rezultatom, pred domaćom publikom, slavila je i momčad Mladosti. Opuštanje u drugoj polovici utakmice nije pokvarilo rezultat Žapcima, koji čvrst drže treće mjesto na ljestvici Jadranske lige.

Luka Lončar je odradio trećinu posla za Mladost (5), dok je Jerko Marinić Kragić s tri pogotka bio najbolji strijelac za ekipu Mornara.

POŠK je nadigrao Šibenik uvjerljivim rezultatom od 17:4, dok je Budva M:tel u gostima na Poljudu porazila Jadran rezultatom 14:8.