MAXtv Prva liga, 28. kolo, 20.03.2016, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 670

Ivan Detelić • nedjelja, 20.03.2016.

U posljednjoj utakmici 28. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva je ugostila Split. Iako je Lokomotiva bila bolja momčad u dvije trećine utakmice na kraju susreta Split je mogao odnijeti i sva tri boda s gostovanja u Kranjčevićevoj...

Edgar Joel Barcenas
72'
5
Branko Vrgoč
79'

Goran Sablić

Peta i četvrta momčad ljestvice odigrale su vrlo dinamično prvo poluvrijeme uz solidan broj izglednih prilika pogotovo uzimajući u obzir loše stanje travnjaka na stadionu u Kranjčevićevoj. Lokomotiva je bila nešto konkretnija, najčešće se u prilici nalazio Franko Andrijašević, ali vratar Splita Danijel Zagorac u nekoliko je navrata dobrim obranama čuvao svoju mrežu. Za Split je u akciji najčešće bio i udarcima prijetio Panamski igrač Joel Barcenas.

Bolju igru iz prvog dijela Lokomotiva je prenijela i u nastavak susreta tako da su igrači Sretena Ćuka konačno došli do pogotka i vodstva u 56. minuti kada je nakon prekida i odlične lopte Jerka Leke glavom zabio branič Herdi Prenga.
Utakmica se potom malo primirila, a igra gostiju nije bila uvjerljiva te se nije nazirala mogućnost za izjednačenje. Zelenika je na vratima Lokomotive relativno lagano rješavao pokušaje gostiju. Ipak u 76. minuti Split je došao do poravnanja rezultata, bio je to ubačaj s desne strane, Petar Franjić je primirio loptu unutar kaznenog prostora, pri čemu nije bio ometan jer se netko od braniča Lokomotive okliznuo, te mirno pogodio pored nemoćnog Zelenike.

Do kraja utakmice mogli su gosti iz Splita i u potpunosti preokrenuti rezultat, ali nakon slobodnog udarca u posljednjoj minuti utakmice nitko od napadača se nije snašao tako da Zelenika i domaća momčad zbog loše reakcije u konačnici nisu bili kažnjeni.