MAXtv Prva liga, 19. kolo, 09.12.2016, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 313
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić
Slaven Belupo
David Arap 47'
Araujo dos Santos Heber 80'
2:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Slaven Belupo proigrao u završnici ovog dijela sezone, u Koprivnici poražen i Inter

Mihaela Bradovski • petak, 09.12.2016.

19. kolo MAXtv Prve lige otvoreno je u Koprivnici gdje je Slaven Belupo ugostio Inter. Koprivničanci su odigrali odličnu utakmicu i upisali pobjedu 2:0...

Marin Zulim
70'
11
Ivan Mamut
70'
14
Marjan Altiparmakovski
70'
Samir Toplak

U završnici ovog dijela sezone Slaven Belupo igra vrlo dobro, upisao je i treću uzastopnu pobjedu i učvrstio petu poziciju na ljestvici.

Koprivničanci su u 19. kolu nastavili niz tijekom kojeg su svladali Hajduk i Lokomotivu, sada je na red došao i Inter koji na Gradskom stadionu u Koprivnici nije imao šanse.

Od početka susreta najveće probleme gostujućoj obrani stvarao je Brazilac Heber koji je u nekoliko navrata sijao paniku, imao dobre pokušaje, ali nije postigao pogodak.

Nakon 0:0 na odmoru, domaćin je već u 47. minuti stigao do vodstva. David Arap je još jednom pokazao kako ima sjajan udarac i ovaj put poslao je loptu u gornji kut s više od 20 metara za vodstvo Slavena.

Gosti nisu imali nikakav odgovor, Koprivničanci su igrali odlično i stigli i do drugog gola u 80. minuti. Štiglec je ubacio, a Heber lijepo pogodio za 2:0.

Pred obje momčadi je još po jedna utakmica ove godine u MAXtv Prvoj ligi, Slaven Belupo ima priliku doći do četvrte uzastopne pobjede sljedeći vikend protiv Cibalije dok će Inter ugostiti Osijek.