Juventus
Juventus 4:1 Palermo
Palermo

Dario Dodić • petak, 17.02.2017.

Nogometaši Juventusa laganom su pobjedom na domaćem travnjaku otvorili 25. kolo talijanske Serie A. S uvjerljivih su 4:1 svladali momčad Palerma, 90 minuta u dresu Stare dame dobio je Marko Pjaca...

Juventus je nastavio sa savršenim učinkom na svom terenu, iako igrom nije briljirao, domaćin je s laganih 4:1 svladao momčad Palerma za koju je svih 90 minuta među vratnicama proveo Josip Posavec. Iako je primio četiri gola Posavec je još jednom bio najbolji igrač Palerma, koji će, sve je izglednije, iduće sezone igrati u Serie B.

S obzirom da Max Allegri nije mogao računati na Marija Mandžukića zbog prikupljenih žutih kartona, od prve je minute u igru ubacio Marka Pjacu. Imao je mladi Hrvat nekoliko bljeskova u kojima je pokazao svu raskoš svojeg talenta, ali unatoč trudu nije impresionirao.

Impresionirali su zato Paulo Dybala i Gonzalo Higuain, argentinski tandem sudjelovao je kod sva četiri gola Stare dame.

Posavec je već u desetoj minuti dobio nagovještaj što ga čeka u 90 minuta igre u Torinu, iako nije da nije navikao ove sezone biti na streljani. Dybala je zatresao vratnicu, no lopta nije ušla u gol. Tri minute kasnije Posavec je prvi put kapitulirao. Juve je izveo slobodnjak s 25 metara, loptu je pravovremeno u prostor dobio Higuain, puca iz prve, ali odlično je istrčao Posavec i blokirao njegov pokušaj, lopta se odbija do Marchisija, koji je lijepo posprema u gornji lijevi kut Palermovog gola.

U 25. minuti mogao je Palermo do izjednačenja, Jajalo krade loptu jednom Juventusovom braniču, puca silovito iskosa s desne strane, ali lagan je to plijen za Buffona. Krajem prvog dijela Juventus dolazi i do drugog gola, s otprilike 24 metra Dybala izvodi savršen slobodnjak, prebacuje živi zid i pogađa desne rašlje pokraj nemoćnog Posavca.

U nastavku susreta Juventus nije pokazao baš ništa sve do 63. minute kada Dybala sjajno proigrava Higuaina koji još ljepše prebacuje hrvatskog vratara za 3:0. Imao je i Cuadrado priliku u završnici susreta upisati se u strijelce, izašao je sam pred Posavca, ali mladi vratar Palerma brani njegov pokušaj.

U 89. minuti kapitulirao je ipak po četvrti put, uporni Higuain krade jednom Palermovom braniču loptu, izdržava potezanje za karton, ostavlja petom loptu za Dybalu koji kroz noge jednog igrača Palerma zabija za 4:0 Juventusa. Palermo je ipak uspio ublažiti poraz, u trećoj minuti sudačke nadoknade Čočev glavom lijepo zabija za konačnih 4:1.