SEHA liga, Final Four, polufinale, 07.04.2017, 20:00 h
Telekom Veszprem 33:31 Meškov Brest
Meškov Brest

Veszprem drugi finalist SEHA lige, do finala preko sedmeraca

Mihaela Bradovski • petak, 07.04.2017.

Očekivano neizvjesnije polufinale SEHA lige bilo je ono između Veszprema i Meškov Bresta u kojem su uspješniji bili Mađari i to boljim izvođenjem sedmeraca s ukupnih 33:31...

Nakon što je Vardar u prvom polufinalu pregazio PPD Zagreb, u drugom polufinalnom dvoboju SEHA lige Veszprem je boljim izvođenjem sedmeraca svladao Meškov Brest. Nakon 60 minuta rezultat je bio 29:29, a prilikom raspucavanja Mađari su bili uspješniji s 4:2.

Tijekom cijelog susreta vodila se velika bitka, a nijedna momčad nije uspjela stvoriti veću razliku od tri pogotka. U prvom dijelu Veszprem je uspio otići na 7:4, ali vrlo brzo je uhvaćen serijom Meškova 5:1 da bi u drugom poluvremenu Meškov imao u nekoliko navrata plus tri, ali Veszprem je uspio doći do poravnanja 12 minuta prije kraja.

U posljednjim trenucima susreta Palmarsson je doveo Veszprem do vodstva 29:28, no Meškov je ipak izborio raspucavanje nakon što je Dzianis Rutenka poravnao na 29:29.

Prilikom raspucavanja nisu bili uspješni Babičev i Marguč u ranijim serijama, nakon što nije zabio niti Krištopans u četvrtoj seriji, precizan je u petoj bio Andreas Nilsson i Veszprem je proslavio prolazak u finale.

Tamo ga očekuje još teži zadatak, igrat će protiv Vardara dok će u susretu za treće mjesto PPD Zagreb igrati protiv domaćeg Meškov Bresta.

SEHA liga, polufinale

Veszprem - Meškov Brest 33:31 (14:14, 29:29)

Veszprem: Roland Mikler (10 obrana), Mirko Alilović (1 obrana), Peter Gulyas, Gergo Ivancsik, Timuzsin Schuch, Momir Ilić 7, Aron Palmarsson 6, Dragan Gajić 5, Andreas Nilsson 3, Laszlo Nagy 2, Cristian Ugalde 1, Gašper Marguč 3, Mirsad Terzić, Blaž Blagotinšek, Renato Sulić 4, Mate Lekai 2

Meškov Brest: Ivan Pešić (4 obrane), Rade Mijatović (4 obrane), Dzianis Rutenka 3, Andrej Jaščanka, Maksim Babičev 1, Arciom Kulak 2, Dainis Krištopans, Andrej Jurinok 2, Rastko Stojković 9, Vjačeslav Šumak, Ljubo Vukić 1, Rajko Prodanović, Simon Razgor 1, Vladislau Ostrouško 1, Iman Jamali 7, Siarhei Šilovič 4