Dario Dodić • subota, 29.04.2017.

Nogometaši Werdera nastavili su sjajan niz bez poraza u Bundesligi, koji ih je doveo nadomak Europe, kod kuće su s 2:0 svladali Herthu. Borussia Dortmund odigrala je "nulu" protiv Kölna, kao i RB Leipzig protiv Ingolstadta...

Da su nogometaši Werdera ovako igrali od početka prvenstva pitanje je gdje bi im bio kraj. U posljednjih su 11 kola upisali nevjerojatnih devet pobjeda i dva remija, dok su u prvih 20 kola osvojili tek 16 bodova. Posljednja u nizu Werderovih žrtava bila je Hertha, koja je na Weserstadionu poražena s 2:0.

Bio je to poprilično izjednačen susret u kojem su domaći ipak imali nešto konkretnije šanse, a i s raspoloženim Maxom Kruseom nije trebalo sumnjati u realizaciju istih.

Utakmica je bila riješena već nakon manje od 15 minuta, u devetoj minuti Kruse je krasno sa sredine terena u šansu gurnuo Bartelsa, koji je smireno pretvara u vodstvo domaće momčadi. Šest minuta kasnije igrači su zamijenili uloge, nakon pogreške gostujuće obrane loptu krade Bartels i nesebično dodaje do Krusea, koji lagano posprema loptu u praznu mrežu za konačnih 2:0. U koliko je sjajnoj formi Kruse dovoljno govori podatak kako je u posljednjih šest prvenstvenih utakmica sudjelovao u čak 13 golova (8 golova + 5 asistencija).

Za razliku od Werderovih, napadači Borussije Dortmund i Kölna nisu bili posebno raspoloženi za postizanje golova. Točnije, golova je bilo, ali iz zaleđa, a i raspoložen je bio gostujući vratar Horn.

Po prikazanoj igri Borussia je komotno mogla pobijediti s tri ili više pogodaka razlike, ali nisu se iskazali domaći napadači. Čak su 23 udarca uputili prema golu Kölna, samo su četiri završila u okviru. Trebala je Borussia već u prvom poluvremenu riješiti pitanje pobjednika, prvo je Aubameyang zabio iz nedozvoljene pozicije, zatim je Reus promašio na dodavanje Aubameyanga, da bi nekoliko minuta kasnije Reus upropastio vjerojatni gol Gabonca. Horn je već bio prevaren, Aubameyang je poslao loptu prema mreži, no Reus je za svaki slučaj potvrdio gol i tako ga učinio neregularnim jer je bio u nedozvoljenoj poziciji.

U drugom su dijelu pali i domaći nogometaši, najbolje prilike imali su u samoj završnici kada je Guerreirov odličan udarac glavom sjajno obranio Horn, u nastavku akcije netko iz gostujuće obrane čisti drugi udarac domaćih s crte, Köln može biti puno zadovoljniji osvojenim bodom.

Bodom će sigurno biti zadovoljan i Ingolstadt, koji je u Red Bull Areni u Leipzigu odigrao 0:0 s RB Leipzigom. Slično kao i kod Borussije, domaćini su napadali, imali puno više kvalitetnijih prilika, no nisu uspjeli zatresti protivničku mrežu.

Prilike su nizali, Poulsen, Werner, Forsberg i Selke, no nisu uspjeli matirati gostujućeg vratara Hansena, kao i u Dortmundu završilo je 0:0.

Nogometaši Borussije Mönchengladbach brzo su se oporavili od ispadanja iz polufinala Kupa protiv Eintrachta iz Frankfurta, u gostima kod neugodnog Mainza slavili su s 2:1.

Mainz je bio nešto bolji, no konkretniji su bili gosti, u 31. minuti nakon brze kontre Schulza dolaze u vodstvo golom Larsa Stindla. Kapetan Borussije prvi je put u karijeri zabio gol u četiri uzastopne bundesligaške utakmice.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Schulz potvrđuje epitet igrača utakmice savršeno odmjerenim udarcem u gornji desni kut Mainzovog gola za 2:0. Počasni pogodak za domaće postigao je Muto, pospremivši loptu u mrežu s pola metra, nakon dodavanja De Blasisa.