MZT u utakmici na veliki broj koševa do pobjede kod Igokee

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.10.2017.

Košarkaši MZT-a stigli su do druge pobjede u regionalnoj ABA ligi, makedonska momčad slavila je u gostima kod Igokee rezultatom 108:99, u utakmici gdje su obrane bile u drugom planu...

Drugu prvenstvenu pobjedu upisali su košarkaši MZT-a koji su u utakmici na veliki broj koševa svladali Igokeu u gostima rezultatom 108:99. Makedonska momčad vodila je kroz veći dio susreta, iako je Igokea uvijek bila blizu i ozbiljno prijetila.

MZT je u posljednju minutu ušao s poenom zaostatka, ali je dvjema tricama i dobrom obranom uspio izboriti vrijednu pobjedu i tako nanijeti Igokei drugi poraz u sezoni.

Nakon izjednačenih uvodnih minuta gosti su se prvi uspjeli odvojiti na značajniju razliku. Uz vrlo dobru rolu Jure Lalića MZT kontrolirao je rezultat, a imao je i devet koševa viška u samoj završnici prve dionice (27:18).

Druga dionica ponudila je značajno drugačiju košarku u kojoj obrane nisu imale apsolutno nikakvu ulogu. Mogao se steći dojam kako je svaki šut, s obje strane, ulazio u koš. Vidjeli smo ukupno čak 73 koša (37:36), a nešto bolje se snašla gostujuća momčad koja je i dalje čuvala prednost na svojoj strani, iako je i Igokea imala dobrih minuta, vraćajući se u vodstvo u nekoliko kratkih navrata.

U nastavku susreta igralo se poen za poen, a prednost je prelazila s jedne na drugu stranu. Nijedna momčad nije se uspijevala odvojiti na značajniju razliku pa se mogla gledati napeta završnica. Domaćin se previše oslanjao na vanjski šut kojeg, za razliku od MZT-a, uopće nije služio kada je to bilo najpotrebnije.

Tricama Bojana Trajkovskog i Damjana Stojanovskog gosti su došli do pet koševa viška 33 sekunde prije kraja (104:99), domaćin nije bio precizan u sljedećem napadu i tu je utakmici bio kraj.

Upravo je Stojanovski bio najučinkovitiji u redovima pobjednika s 23 poena, dok su po 17 koševa dodali Bojan Trajkovski i Brett Bailey (osam skokova). Jure Lalić zaključio je susret s 14 koševa i šest skokova za 20 minuta provedenih na parketu.

Domaćinu nije pomoglo niti 29 koševa Dorella Wrighta.