Vrlo dobar nastup Damira Markote u porazu Ušak Sportifa, Fenerbahče glatko do nove pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 05.11.2017.

Tri utakmice petog kola turske košarkaške lige odigrane su danas. Fenerbahče nije imao prevelikih problema na domaćem terenu protiv Pinar Karsiyake, Banvit se s gostovanja kod Yesilgiresuna vraća pobjedom, kao i Sakarya koja je bila bolja od Ušak Sportifa...

Do treće uzastopne pobjede stigli su košarkaši Banvita koji su u gostima slavili protiv Yesilgiresuna 81:76. Kako je utakmica odmicala prednost je prelazila s jedne na drugu stranu, a u posljednju minutu domaćin je ušao s poenom prednosti (76:75). Međutim, do kraja susreta više nisu postigli nijedan poen, a gosti su preko Adonisa Thomasa i Damiana Kuliga preokrenuli minimalan zaostatak i stigli do pobjede.

Angelo Caloiaro s 20 poena i Tony Taylor sa 16 koševa bili su najbolji u gostujućim redovima. Najbolji je kod domaćina bio Kenneth Boynton s 22 poena.

Fenerbahče je kod kuće bez većih problema nadigrao Pinar Karsiyaku rezultatom 97:71 i tako stigao do četvrte prvenstvene pobjede. Ključnim se pokazala treća četvrtina koju je momčad Željka Obradovića dobila s 26:12 čime je došla na nedostižnih 21 poen viška (71:50).

Domaćina su do pobjede s po 15 poena predvodili James Nunnally i Melih Mahmutoglu. Najbolji je kod Pinar Karsiyake bio Jarrod Jones sa 17 koševa i šest skokova.

Do treće pobjede u sezoni stigla je Sakarya koja je slavila u gostima kod Ušak Sportifa rezultatom 81:69. Gosti su kontrolirali veći dio susreta, a kako je vrijeme odmicalo tako je rasla i prednost. Krajem treće četvrtine došli su do prve dvoznamenkaste razlike na utakmici, domaćin se još u jednom navratu uspio spustiti na minus sedam (68:61), ali više od toga nije išlo.

Moustapha Fall s 23 poena je predvodio goste do pobjede, Nathan Boothe je dodao 18 koševa i šest skokova. Najbolji je kod domaćina bio Jordan Hamilton s 20 koševa, dok je Damir Markota dodao 14 poena (4/6 za dva, 2/3 za tricu), četiri skoka i jednu asistenciju za 31 i pol minutu provedenu na parketu