Cedevita nastavila niz i upisala četvrtu uzastopnu pobjedu u ABA ligi

Branimir Korać • nedjelja, 17.12.2017.

Cedevita je nastavila utrku za vodećim dvojcem te je četvrtom uzastopnom pobjedom barem privremeno zasjela na drugo mjesto na ljestvici ABA lige. Novo slavlje stiglo je na gostovanju kod FMP-a...

I dok je FMP upisao treći poraz u nizu, Cedevita je nastavila bilježiti pobjede. Na gostovanju u Beogradu slavila je 80:71 te je tako preskočila privremeno Crvenu zvezdu i zasjela na drugu poziciju na ljestvici.

Dobri Cedevitini rezultati u velikoj mjeri poklopili su se s hvatanjem prave forme Roka Lenija Ukića koji ovaj put nije napunio koš protivnika, ali je zato dobro razigravao momčad i dao doprinos u skoku.

U ovom dvoboju u Beogradu Cedevita se počela odvajati u završnici prve četvrtine i početkom druge kada je ubačajima Ukića, Muse i Johnsona pobjegla na 21:13.

FMP se nije predao i uspio je smanjiti zaostatak na samo jedan poen tricom Jeremića minutu i pol prije kraja prvog poluvremena i tako se posve vratiti u utakmicu.

Početkom drugog poluvremena domaćin je preuzeo vodstvo i održavao ga do minutu i pol prije kraja da bi Cedevita četvrtinu zaključila serijom 8:0 i tako s prednosti ušla u zadnjih deset minuta.

Tu je Cedevita definitivno prelomila susret na svoju stranu tricom Nicholsa koja ga je na sredini posljednje dionice odvela na plus devet i domaćin se više nije uspio oporaviti.

Najbolji kod Cedevite bili su Demetris Nichols s 18 poena, po 12 su dodali Džanan Musa i Kevin Murphy dok je Roko Ukić dodao sedam poena, pet skokova i šest asistencija. Kod poraženih Marko Jeremić ubacio je 14 poena, a Stefan Lazarević 13 uz šest skokova.