Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, 29.03.2018, 18:00 h

Dojučerašnji Istrin junior presudio Puljanima u derbiju začelja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 29.03.2018.

U prvom susretu 27. kola HT Prve lige Rudešp je u Kranjčevićevoj svladao Istru 1961 i još malo zakomplicirao borbu za opstanak. Zanimljiv dvoboj otišao je na stranu domaćina koji je do 70. minute bio u rezultatskom zaostatku, ali onda je napravio preokret...

Istra 1961 upisala je još jedan poraz u samoj završnici susreta iako je imala vodstvo. Na Poljudu je krvnik bio mladi vratar Letica, a u Kranjčevićevoj dojučerašnji Istrin junior Vice Miljanić.

Miljanić je jedan od brojnih igrača koji su ove zime napustili Pulu zbog kaotične situacije u klubu, preselio je u Rudeš i u prvom nastupu protiv svog bivšeg kluba postigao je pogodak za pobjedu u 92. minuti.

Ovo je vrlo važna pobjeda za Rudeš koji je sada bodovno uhvatio Cibaliju, a niti Puljani im nisu tako daleko, bježe im samo četiri boda što nije nedostižan zaostatak.

Iako je Istra stigla do vodstva sredinom prvog dijela, pobjeda Rudeša je zaslužena. Domaćin je bio opasniji i bolji protivnik te je na kraju zaslužio preokret.

Puljani su poveli u 21. minuti kada je Maksimović pronašao Mateija, a on lijepim pogotkom doveo Istru do prednosti 1:0.

Mogli su domaćini do kraja prvog dijela i do poravnanja, ali nekoliko dobrih prilika nisu realizirali.

U drugom dijelu Rudeš je još jače pritisnuo i u 70. minuti došao do zasluženog poravnanja. Kamenar je odradio najveći dio posla, zatim u sredini pronašao Entrenu koji nije imao težak posao.

Deset minuta kasnije Iveša je odlično obranio zicer Kamenaru, ali u drugoj minuti sudačke nadoknade Budimir pronalazi Miljanića koji snažnim udarcem iz blizine pod gredu donosi pobjedu Rudešu.

U konačnici vrlo zanimljiv dvoboj u Kranjčevićevoj i pobjeda domaćina koji bude nadu u ostanak u ligi.