Jan Šneler • srijeda, 05.12.2018.

Kompletirano je 16. kolo francuske Ligue 1, a najveće iznenađenje priredio je Strasbourg koji je na svom terenu remizirao s vodećim PSG-om...

Odigrane su preostale utakmice 16. kola Ligue 1, a ovo kolo ostat će upamćeno po izgubljenim bodovima većine favorita. Najveće iznenađenje priredio je Strasbourg koji je remizirao protiv PSG-a.

Parižani su bili bolja momčad veći dio susreta, kontrolirali su posjed i imali daleko veći broj pokušaja na gol. Strasbourg se uglavnom koncentrirao na obrambene zadaće i poneku prijetnju iz kontranapada. Susret je išao u dobrom smjeru za domaće jer su dugo držali nulu, a u 41. minuti nakon jedanaesterca kojeg je realizirao Kenny Lala čak i poveli.

Euforija je bila prisutna, Strasbourg je bio iznimno motiviran da nanese prvi poraz PSG-u, ali do kraja nije uspio. U 71. minuti, točno pola sata nakon prvog penala, sudac je dosudio još jedan kazneni udarac, ali ovoga puta za goste. Interesantno skrivio ga je upravo strijelac prvog gola Lala, a realizirao Edinson Cavani. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a u sudačkoj nadoknadi domaći su došli do pogotka koji je ipak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Rennes je šokirao Lyon i slavio u 16. kolu s 2:0. Lyon je bio bolji, imao nekoliko sjajnih prilika, pa čak i malo nesreće sa stativom, ali slaba završnica prvog dijela ih je stajala bodova. U 41. minuti Hatem Ben Arfa je doveo goste u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Theoson Siebatcheu je povećao na 0:2, rezultat s kojim je susret i završio.

Marseille i St. Etienne propustili su osvojiti bodove kod Nantesa i Bordeauxa. U ogledu Nantesa i Marseillea mogli smo vidjeti čak četiri pogotka u prvom dijelu. Preciznije, sve se dogodilo unutar 17 minuta. Prvo je u 28. minuti Morgan Sanson doveo goste u vodstvo da bi dvije minute kasnije Emiliano Sala zabio za 1:1. Marseille je došao do novog vodstva u 36. minuti kada je Florian Thauvin bio precizan s bijele točke.

Ipak, domaći uspijevaju do odmora doći do izjednačenja. Lijepi pogodak djelo je Abdoulayea Tourea. Iako su dva puta vodili, to nije pretjerano pomoglo Marseilleu jer je Nantes treći pogodak postigao u 62. minuti. Gabriel Boschilia bio je strijelac tog pogotka s kojim je Nantes došao do nova tri boda.

Protiv St. Etiennea, Bordeaux je u posljednjoj minuti došao do pobjede. Puno preokreta smo vidjeli, a uspješnija je bila domaća momčad. St. Etienne je poveo preko Loisa Dionyja, ali vrlo brzo Jimmy Briand zabija za 1:1. U drugom dijelu, Bordeaux uspijeva preokrenuti i preko Francoisa Kamana doći do vodstva. Niti to vodstvo nije dugo trajalo jer je deset minuta kasnije Wahbi Khazri izjednačio.

Iako su ostali s desetoricom nakon isključenja Younoussea Sankharea, domaći su uspjeli doći do pobjede u posljednjoj minuti preko Pabla.

Napomenimo na kraju kako je Nimes na gostovanju kod Caena slavio s 1:2, dok je Dijon pobijedio s istim rezultatom Guingamp. Toulouse je upisao novu pobjedu na gostovanju kod Reimsa. Završilo je 0:1.