Branimir Korać • subota, 08.12.2018.

Barcelona je u gradskom derbiju gostovala kod Espanyola i upisala je visoku pobjedu za povratak na vrh ljestvice. Leo Messi s dvije majstorije iz slobodnih udaraca poveo je Barcelonu do glatke pobjede...

Barcelona je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Espanyola i upisala očekivanu pobjedu. Momčad Ernesta Valverdea je dominirala dvobojem, bila je bolja najvećim dijelom susreta, ali Espanyol je također imao prilika i mogao je barem do jednog pogotka.

Domaćin nije dugo izdržao. U 17. minuti Barcelona je stigla do vodstva, Leo Messi dobio je slobodni udarac u gotovo idealnoj poziciji i fantastično je pogodio za 1:0.

Utjecalo je to na Espanyol koji je ubrzo primio još jedan gol. Ovaj put zabio je Ousmane Dembele i to još jedan krasan pogodak nakon što je Messi odradio najveći posao, pronašao utrčalog Dembelea u kaznenom prostoru, on je okrenuo čuvara i pogodio suprotni kut.

Deset minuta prije odlaska na odmor Barcelona je dva puta zatresla okvir gola. Prvo je Messi sjajno pronašao Luisa Suareza koji je bio blizu pogotka, a drugi put Messi je pogodio vratnicu. Lopez je odlično obranio pokušaj Rakitića, lopta je došla do Messija, no vratnica spašava domaćina.

U 45. minuti niti vratnica više nije pomogla domaćinu. Suarez je bio strijelac i bilo je jasno tko će slaviti.

U drugom dijelu bilo je tek odrađivanje posla. U 65. minuti Messi je još jednom krasno pogodio iz slobodnog udarca za 4:0, Espanyol je preko Duartea nakratko pomislio da je smanjio zaostatak, ali VAR je poništio pogodak i ostalo je 4:0.

Rakitić je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Denis Suarez.