Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, 28.04.2019., Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 480
Suci: Mario Zebec, Bojan Zobenica, Vedran Đurak
Adrian Fuentes 50'
Istra 1961

Lokomotiva i Istra 1961 remizirali, Radonjić propustio meč loptu

Branimir Korać • petak, 26.04.2019.

31. kolo HT Prve lige otvoreno je u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva igrala protiv Istre 1961 i remizirala 1:1. Mogli su domaćini i do pobjede, ali krasnu priliku nije realizirao Dejan Radonjić u završnici...

I Lokomotiva i Istra očajnički su trebali sva tri boda u dvoboju 31. kola HT Prve lige. Lokosi su u borbi za Europu, a Istra 1961 potajno se nada kako bi mogla izbjeći to deveto mjesto i ostati u ligi. Završilo je 1:1, rezultatom koji ne donosi previše niti jednoj momčadi.

Lokomotiva je imala blagu inicijativu, vodila je na poluvremenu, međutim u drugom dijelu gosti su poravnali, a Lokosi do kraja nisu uspjeli doći do novog gola.

Povela je Lokomotiva u 40. minuti sjajnim udarcem Luke Ivanušeca koji je iz slobodnjaka s 20 metara prebacio živi zid i pogodio u sam gornji kut.

Odmah na startu drugog dijela gosti su poravnali. Nakon ubačaja Franića, Adrian Fuentes pucao je glavom, lopta se odbila od vratnice u mrežu za 1:1.

Lokomotiva je u nastavku bila bliže pobjedi, a najbliže golu došla je u 90. minuti kada je Radonjić nakon okreta snažno pucao s pet metara, ali samo zatresao gredu.

Ostalo je 1:1 čime nijedna momčad nije napravila nikakav korak prema naprijed na ljestvici, a ovisno o ostalim rezultatima, može se dogoditi da je ovo korak unazad.