Lille uvjerljiv protiv Nimesa, Caen slavio u srazu momčadi s dna

Jan Šneler • nedjelja, 28.04.2019.

Odigrano je pet susreta 34. kola francuske Ligue 1, a drugoplasirani Lille uvjerljivo je slavio protiv devetoplasiranog Nimesa...

Još su četiri kola ostala do kraja ovosezonskog izdanja Ligue 1, a situacija na dnu tablice prilično je neizvjesna. Razlike su male i do kraja sezone štošta se još može izmijeniti. Za razliku od začelja, na drugom mjestu sigurno plovi Lille koji je danas uvjerljivo slavio protiv Nimesa.

Interesantno prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka i Nimes je čak bio opasniji protivnik. Više su prijetili gosti, no do pogotka nisu stigli. U nastavku je Lille ubacio u brzinu više i postigao čak pet golova. Sve je započeo Loic Remy u 51. minuti, a samo desetak minuta kasnije Jonathan Bamba glavom povećava na 2:0.

U 70. minuti Zeki Celik je lijepo poentirao pored nemoćnog gostujućeg vratara, da bi točno deset minuta kasnije Nicolas Pepe zacementirao pobjedu domaćeg sastava. Konačnih 5:0 postavio je Rui Fonte u sudačkoj nadoknadi.

Nice također nije imala velikih problema protiv posljednjeplasirane momčadi lige. Guingamp nije bio bezopasan, gosti se jesu trudili, ali bez velikog učinka. Također, za Nice je briljirao Youcef Atal koji je postigao čak tri pogotka i trasirao put svojoj momčadi do 14. pobjede ove sezone i sedmog mjesta na tablici.

U derbiju začelja, Caen je na svom terenu bio bolji od Dijona. Unatoč pobjedi, Caen se i dalje nalazi u nezgodnoj poziciji jer ima 29 bodova, odnosno tri manje od Monaca koji ima utakmicu manje. Dijon s druge strane ima bod manje od Caena. Jasno je kako te dvije momčadi više ne ovise o svojim rezultatima, već će im trebati i pomoć drugih momčadi. Jedini pogodak na utakmici postigao je Faycal Fajr u 67. minuti.

Susret Angersa i Reimsa završio je bez pobjednika. Obje momčadi su osigurale ostanak u natjecanju, drže sredinu tablice i nemaju prevelikih ambicija. Za Reims je prava šteta što bilježi slabije rezultate u posljednje vrijeme jer je prije pet kola imao isti broj bodova kao St. Etienne koji se sada nalazi na četvrtom mjestu i bori za mjesto u Ligi prvaka. Mateo Pavlović zaigrao je za domaćina od 75. minute.

U današnjem susretu Reims je u vodstvo doveo Mathieu Cafaro u 63. minuti, no već osam minuta kasnije Vincent Manceau pogađa za konačnih 1:1. Dodajmo kako je bez pobjednika završio i susret Amiensa i Strasbourga, 0:0.