Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 05.05.2019, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.087

Branimir Korać • nedjelja, 05.05.2019.

Lokosi ipak nisu dobili pomoć Dinama u borbi za Europu kako je ulica pričala. Dinamo je u drugom poluvremenu upisao visoku pobjedu 3:0...

Nije Nenad Bjelica ništa kalkulirao, poslao je na travnjak praktički najjaču postavu i tražio od igrača pobjedu. Oni su odgovorili kako su i trebali, u drugom poluvremenu im se otvorilo i glatko su slavili.

Lokomotiva nije igrala zatvoreno već se pokušavala nadigravati s Dinamom. Nije to uvijek najbolje prolazilo, ali bolje i tako nego da su bili zatvoreni i čekali egzekuciju.

U 20. minuti Lokomotiva je čak i bila blizu vodstva. Ivanušec je vukao kontru, ali bio je sebičan, pokušao je sam i pucao pokraj gola.

Do kraja prvog dijela bilo je prilika na obje strane, Dinamo je nekoliko puta lijepo izigrao Lokose, ali izostala je završnica i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu prva prijeti Lokomotiva i to još jednom preko Ivanušeca koji je sjajno gađao s ruba kaznenog prostora, ali je Livaković još bolje reagirao i obranio.

Modri su poveli u 57. minuti, a bio je to 2000. pogodak Dinama u HNL-u. Oršić je odradio dobar dio posla i pronašao Rrahmanija koji se lijepim udarcem upisuje u povijest.

Niti ovaj susret nije mogao proći bez majstorije Danija Olma. U 64. minuti fantastično je prevario Uzunija, prebacio ga i pogodio za 2:0.

U samoj završnici i treći pogodak za Modre. U 16 metara Lecjaks je srušio Kadziora, dosuđen je kazneni udarac koji realizira Bruno Petković za konačnih 3:0.