Real Madrid posramljen u El Clasicu, Courtois spriječio povijesni poraz

Branimir Korać • nedjelja, 20.03.2022.

Katastrofalno izdanje Real Madrida i sjajno Barcelone doveli su do ogromne Barcine pobjede na Santiago Bernabeuu...

Bez obzira što je Real Madrid nastupio bez Karima Benzeme koji mu nedvojbeno jako nedostaje, nije to bio razlog ovog sramotnog poraza od Barcelone. Bilo ih je puno više, od raspoloženog protivnika, promašene Ancelottijeve taktike, očajne igre u defenzivi... Kako je real izgledao, možda najbolje pokazuje podatak da može biti jako zahvalan Thibautu Courtoisu što nije upisao rekordan poraz.

5:0 je najviša pobjeda Barcelone na Santiago Bernabeuu ikada, a taj rezultat mogao je bez problema biti nadmašen da Courtois nije izvukao neke fantastične obrane.

Vrlo rano Madriđani su saznali da ih čeka jako teška večer. Courtois je rano spašavao nakon vrlo dobrih pokušaja Aubameyanga i Dembelea, zaprijetio je i Ferran Torres, a Realova obrana nije imala nikakvo rješenje za Barcelonin napad.

U 29. minuti dogodilo se neizbježno, Dembele je odlično ubacio, a Aubameyang je glavom pogodio za vodstvo.

Nije to pokrenulo Madriđane, dapače, Barcelona se razmahala i nije dugo čekala na drugi pogodak, niti deset minuta kasnije bilo je 2:0 nakon pogotka Arauja.

Na početku drugog dijela očekivao se pritisak Reala, puno bolji domaćin, a uslijedio je šok. Katastrofalne reakcije Madriđana u obrani, sjajna kombinatorika igrača Barcelone u napadu i Torres i Aubameyang već do 53. minute odveli su Barcelonu na 4:0.

Nije bilo nikakve dvojbe već tada tko će slaviti. Barcelona je mogla još povećati razliku, a Real je spašavao čast i pokušavao nekako doći do pogotka. Nije išlo, ostalo je 0:4, dovoljno ružan rezultat za domaćina i veličanstven za gosta.

Igrao je Luka Modrić cijelu utakmicu, bilo je puno truda, pokušavanja, ali i on i suigrači bili su daleko od svojih najboljih izdanja.