Milan duboko u sudačkoj nadoknadi do pobjede u Rimu, Badelj zabio za nadu Genoe

Branimir Korać • nedjelja, 24.04.2022.

Odigrana je većina susreta 34. kola Serie A, a drama se odvijala u Rimu gdje je Milan stigao do sva tri boda protiv Lazija kasnim golom Tonalija...

Milan je ponovno na vrhu ljestvice Serie A. Na gostovanju u Rimu kod Lazija slavio je 2:1 i tako ponovno došao na vodeću poziciju, ali i s utakmicom više od Intera.

U ovom susretu Milan je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio. Imao je dovoljno prilika te je mogao i lakše do pobjede.

Lazio je bolje krenuo i poveo je golom Cire Immobilea već u četvrtoj minuti te je do kraja prvog dijela zadržao prednost.

Odmah na startu drugog dijela gosti su izjednačili preko Oliviera Girouda te krenuli u potragu za drugim golom.

U 92. minuti Rebić je uz aut liniju uzeo loptu Marušiću i ubacio pred gol, obrana Lazija nije dobro očistila, Ibrahimović je glavom spustio loptu za Tonalija koji iz blizine zabija.

Toma Bašić kod domaćina je igrao od 60. minute umjesto Luisa Alberta, a Rebić je igrao od 68. minute umjesto Girouda.

Napoli se sam izbacio iz utrke za naslov prvaka. Niz neočekivano loših rezultata u zadnje vrijeme izbacio ga je iz borbe, a možda vrhunac svega je današnji poraz kod Empolija 3:2.

Imao je Napoli 2:0 vodstvo golovima Driesa Mertensa i Lorenza Insignea, to vodstvo držali su sve do 80. minute kada kreće povratak domaćina.

Prvo je u 80. minuti Liam Henderson izjednačio, a onda je do 88. minute s dva gola Andrea Pinamonti donio domaćinu preokret.

Salernitana je iznenadila Fiorentinu i slavila 2:1 golovima Milana Đurića i Federica Bonazzolija dok je jedini strijelac za goste bio Riccardo Saponara.

Bologna i Udinese nalaze se u sredini poretka i bez previše briga, a u ovom susretu remizirali su 2:2. Za domaćina su pogađali Aaron Hickey i Nicola Sansone. Strijelci za goste bili su Destiny Udogie i Isaac Success.

Genoa je pobjedu nade upisala protiv Cagliarija s minimalnih 1:0, a gol je iz gužve u 89. minuti postigao Milan Badelj. Badelj je odigrao cijelu utakmicu, a kod gostiju Marko Rog ušao je u 77. minuti.