Prva igračica svijeta odradila zagrijavanje, kraj za Ostapenko

Branimir Korać • utorak, 30.08.2022.

U ranijem programu utorka na US Openu od turnira se oprostila Jelena Ostapenko, 16. nositeljica koja je zaustavljena od strane Kineskinje Zheng...

Arina Sabalenka rutinski je krenula u New Yorku, prva protivnica bila joj je Catherine Harrison, domaća kvalifikantica koja je poražena u dva seta. Amerikanka je uzela tek četiri gema u meču u kojem je Sabalenka bila agresivnija i poduzetnija protivnica.

Embed from Getty Images

Garbine Muguruza nije bila toliko sigurna u pobjedu protiv Clare Tauson, mlade Dankinje koja baš i nije najidealniji ždrijeb za prvo kolo. No iskusna Španjolka ovaj put bila je dobra, slavila je u dva seta iako Tauson u drugom setu nije iskoristila tri vezane set lopte.

Vrlo dobar meč odigrala je Jessica Pegula koja je s dva puta po 6:2 svladala Viktoriju Golubić. Golubić je došla iz kvalifikacija, ali protiv Pegule nije imala šanse i poražena je za nešto više od sat vremena.

Velikih problema imala je Karolina Pliškova koja je igrala protiv Magde Linette. Bila je break u zaostatku u trećem setu pa onda u produženom tie-breaku dopustila Linette da serijom 6:0 povede 8:7, ali Poljakinja je tu stala i ipak upisala poraz.

Prva igračica svijeta Iga Swiatek odradila je zagrijavanje protiv Jessice Paolini. Talijanka je u prvom setu još pružala otpor, ali u drugom je ekspresno pala bez osvojenog gema.

Jedina nositeljica koja je zaustavljena u ovom dijelu programa je Jelena Ostapenko, bolja od nje bila je Qinwen Zheng, mlada Kineskinja koja je slavila u tri seta.