Liga prvakinja, skupina B, 4. kolo, 09.10.2022, 16:00 h
Győri Audi ETO KC
Győri Audi ETO KC 32:16 Lokomotiva

Lokomotiva očekivano uvjerljivo poražena u gostima kod prejakog Györa

Branimir Korać • nedjelja, 09.10.2022.

Rukometašice Lokomotive upisale su poraz u gostima kod Györa u susretu četvrtog kola Lige prvakinja. Mađarice su uvjerljivo slavile s 32:16...

Lokomotiva je na put u Mađarsku otputovala bez nekih posebnih nada u čudo, razlika u kvaliteti je prevelika, ali kako je napomenuo i trener Nenad Šoštarić, u takvim susretima može se puno naučiti.

Rezultat je možda malo previsok za ono što je viđeno na parketu, Lokosice su se borile koliko su mogle, međutim razlika u kvaliteti je evidentna.

Još u 22. minuti Lokomotiva je bila za petama Györu i zaostajala je samo 8:6, ali do kraja prvog poluvremena Györ je pritisnuo, napravio seriju 7:2 i stvorio visoku razliku.

U drugom poluvremenu Mađarice su nastavile podizati razliku, poluvrijeme su otvorile s 3:0 i odmah pobjegle na dvoznamenkastu razliku.

Završilo je s visokih 32:16, Györ je upisao očekivane bodove, a Lokomotivine mlade igračice bogatije su za iskustvo igranja sa zvijezdama mađarske ekipe.

Najbolje u redovima Györa bile su s po sedam golova Reka Fodor i Estelle Nze Minko, a Anne Mette Hansen dodala je pet golova.

Kod Lokomotive najefikasnija s tri gola bila je Klara Birtić.