Show u Parizu: Neymar isključen zbog simuliranja, Mbappe donio pobjedu u 96. minuti

Branimir Korać • srijeda, 28.12.2022.

U posljednja dva susreta današnjeg programa u Ligue 1 PSG je slavio protiv Strasbourga u vrlo burnom dvoboju, a Lyon je slavio u Brestu...

Nisu u Parizu očekivali lagan posao protiv Strasbourga. Imali su dosta igrača na Svjetskom prvenstvu i nisu u najboljem izdanju, ali nisu zamislili niti ovakav scenarij.

Doduše imali su loptu u nogama i kontrolirali dvoboj, ali nisu lako dolazili do prilika.

Već u 14. minuti poveli su golom Marquinhosa kojeg je proigrao Neymar i s tih 1:0 otišlo se na odmor.

U 51. minuti Strasbourg se vraća u utakmicu, nakon pokušaja ubačaja s desne strane, lopta se nezgodno odbija od Marquinhosa i završava u domaćoj mreži.

Da stvar bude još gora, u 63. minuti PSG ostaje s igračem manje. Neymar je već imao žuti karton, ali to ga nije spriječilo da olako padne u 16 metara. Clement Turpin je to okarakterizirao kao simuliranje i dao je bijesnom Neymaru drugi žuti karton.

U završnici susreta, u 95. minuti, domaćini zarađuju kazneni udarac. Lagan penal, Kylian Mbappe uzima loptu i zabija za pobjedu 2:1.

Lakši posao imao je Lyon koji je u Brestu slavio s 4:2. Već u prvih 50 minuta stigao je do visoke prednosti i nije dopustio dramu u završnici.

Pogotke za bijeg na 4:1 postigli su Caqueret, Cherki, Lacazette i Tete. Strijelci za domaćina bili su Pereira Lage i Mounie.