Cadiz iznenadio u Valenciji, Elche i dalje jedini bez pobjede

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 06.01.2023.

U prva dva susreta 16. kola La Lige uspješniji su bili gosti. S po 1:0 u gostima su slavili Cadiz i Celta...

U prve dvije utakmice 16. kola španjolske La Lige gostujući sastavi su ostvarili dvije minimalne pobjede, tako što je prvo Celta Vigo slavila s 1:0 u Elcheu, a potom je Cadiz istim rezultatom došao do tri boda u Valenciji.

Pobjednik dvoboja na Mestalli odlučen je već u devetoj minuti kada je Ruben Alcaraz pogodio mrežu s ruba kaznenog prostora.

Jedini pogodak na utakmici Elchea i Celte postigao je Iago Aspas već u petoj minuti.

Domaća momčad je kraj utakmice dočekala s desetoricom igrača na terenu, jer je u prvoj minuti sučevog dodatka Bigas zbog prekršaja dobio crveni karton.

Valencia je sa 19 bodova ostala na desetoj poziciji. Celta je četvrtom pobjedom u sezoni došla do 16 bodova i trenutačno se nalazi na 16. mjestu, četiri boda iznad zone ispadanja. Cadiz je s bodom manje na 17. poziciji. Elche je i dalje jedina momčad LaLige bez pobjede i sa samo četiri boda se nalazi na začelju sa sve manje izgleda za opstanak u elitnom društvu španjolskog klupskog nogometa.