Elche u 20. kolu do prve pobjede, golijada u Sevilli, Grbić ostao na klupi

HINA, Petar Jenjić • subota, 04.02.2023.

Odigrane su još tri utakmice 20. kola. Elche je upisao svoju prvu pobjedu sezone, Atletico je razočarao svoje navijače remijem protiv Getafea, dok je u Sevilli bila prava golijada...

Atletico Madrid nikako ne može biti zadovoljan današnjim ishodom domaće utakmice protiv Getafea, s obzirom na to da je s protivnikom podijelio bodove. Završilo je 1:1.

Angel Correa postigao je vodeći pogodak za Atlético u 60. minuti, no gosti su došli do boda golom Enesa Unala u 83. minuti iz jedanaesterca.

Nakon petog remija Atletico Madrid zauzima četvrto mjesto s 35 bodova, a Getafe je nakon petog vezanog susreta bez pobjede na pretposljednjoj 19. poziciji s 18 bodova.

Hrvatski vratar Ivo Grbić ostao je na klupi za pričuve Atletica.

Nogometaši Elchea pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Villarreala s 3:1. Domaći su poveli već u trećoj minuti, a strijelac je bio Pere Milla, da bi u 22. minuti Gerard Moreno poravnavao rezultat.

Milla postiže svoj drugi pogodak na utakmici u trećoj minuti nadoknade iz penala, da bi hat-trick kompletirao u 52. minuti ponovno s bijele točke. Prva je ovo pobjeda Elchea u Primeri ove sezone.

Villarreal je nakon drugog uzastopnog poraza na petom mjestu s 31 bodom, dok je Elche na posljednjem, 20. mjestu sa samo devet bodova.

U pravoj golijadi do pobjede je na gostovanju kod Real Betisa stigla Celta Vigo. Susret je zaključen rezultatom 4:3.

Goste je u vodstvo doveo Jorgen-Strand Larsen u 6. minuti, a Betis je preokrenuo rezultat golovima Juanmija u 9. i Sergia Canalesa u 23. minuti. Do kraja poluvremena Celta je izjednačila golom Gabrija Veige u 42. minuti.

Isti igrač postiže pogodak u 56. minuti za novu prednost gostiju, dok je četvrti gol za Celtu zabio Joseph Aido u 69. minuti. Treći pogodak na utakmici Betis stigao je u 84. minuti, kada je s "bijele točke" precizan bio Nabil Fekir.

U petoj minuti sudačke nadoknade domaći su ostali s desetoricom na terenu jer je Luis Felipe dobio crveni karton.

Momčad iz Seville zauzima šesto mjesto na tablici Primere s 31 bodom, dok Celta nakon druge vezane pobjede zauzima 11. mjesto s 23 boda.