Dobre utakmice Modrića i Budimira, Real Madrid slavio kod Osasune

Petar Jenjić • subota, 18.02.2023.

Real Madrid bio je uspješan na gostovanju kod Osasune, dok su Real Betis i Mallorca iskoristili prednost domaćeg terena i upisali pobjede...

Jako teško gostovanje uspješno je odradio Real Madrid koji je slavio kod Osasune s 2:0 i tako upisao 16. pobjedu sezone.

Domaćin je odigrao vrlo dobru utakmicu, imao svoje šanse, no gosti su pobjedu osigurali u zadnjih petnaestak minuta, ukupno 16. ove sezone.

Odličnu šansu imala je Osasuna u 62. minuti kada je dobro pucao Moi Gomez, ali pogodio je stativu. Najviše je prilika kod Reala imao Vinicius Jr. koji je izašao i jedan na jedan s protivničkim vratarom, no nije uspio poentirao.

I onda u 78. minuti Osasuna je posustala, a Real to iskoristio. Vinicius nije uspio zabiti, ali je ovoga puta zato asistirao za dotrčalog Federica Valverdea koji s osam metara lakoćom poentira.

Brazilcu u vrhu napada Kraljevskog kluba čak su dva pogotka bila poništena zbog nedozvoljene pozicije. U drugoj minuti sudačke nadoknade pobjedu je potvrdio Marco Asensio.

Vrlo dobru utakmicu za domaćina odradio je Ante Budimir koji je bio jako aktivan u napadu, a imao je i dva lukava pokušaja, od čega jednoga petom. Thibaut Courtois to je uspio zaustaviti.

Kod Reala cijelu je utakmicu dobro odradio Luka Modrić.

Drugu uzastopnu pobjedu upisao je Real Betis koji je slavio kod kuće protiv Valladolida s 2:1. Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu.

Domaćin je poveo u drugoj minuti preko Juanmija, a izjednačio je Cyle Larin nakon točno pola sata igre. Pobjedu Betisu iz penala donio je Sergio Canales u sudačkoj nadoknadi.

Utakmica susjeda na ljestvici, Mallorce i Villarreala, otišla je na stranu domaćina koji je iskoristio isključenje Manuela Triguerosa iz 22. minute pa slavila s 4:2.

Mallorca je u dva navrata vodila golovima Tina Kadewere i Daniela Rodrigueza, a goste su u egal vraćali Jose Morales i Samuel Chukwueze. Ipak, novi gol Rodrigueza, a zatim i Vedata Muriqija potvrdili su pobjedu domaćina.