Kramarić golovima iz kaznenog udarca poveo Hoffenheim do pobjede

Branimir Korać, Petar Jenjić • subota, 18.03.2023.

U 25. kolu njemačkog prvenstva Hoffenheim je upisao pobjedu protiv Herthe i tako napokon prekinuo niz poraza. Dvostruki strijelac bio je Andrej Kramarić...

Augsburg - Schalke 1:1

Domaćin je u vodstvo stigao u 51. minuti Arnea Maiera na asistenciju Ermedina Demirovića. Tri minute kasnije asistent za pogodak zaradio je izravan crveni karton.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Schalke je uspio u sudačkoj nadoknadi doći do pogotka za poravnanje.

Dion Drena Beljo je ušao u igru u 74. minuti.

Bochum - RB Leipzig 1:0

Iznenađenje je priredio Bochum koji je na svom travnjaku svladao Leipzig koji je očito još bio pod dpojmom ispadanja iz Lige prvaka.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, da bi četiri minute po ulasku u nastavak poentirao za Bochum Erhan Mašović.

Gvardiol je kod gostiju odradio cijelu utakmicu.

Hoffenheim - Hertha 3:1

Prvi put još od 10. kola Hoffenheim je stigao do pobjede. Na domaćem terenu svladao je konkurenta u borbi za ostanak, berlinsku Herthu, s visokih 3:0. Time je preskočio na ljestvici i sada ima 22 boda.

Dobro je u utakmicu krenuo Andrej Kramarić koji je imao jednu jako dobru šansu u 20. minuti, no obranio mu je Oliver Christensen.

Četiri minute kasnije Tolga Cigerci igrao je rukom, a domaćin dobio kazneni udarac. Siguran je s 11 metara bio Kramarić kojem je to bio šesti pogodak ove sezone.

U 37. minuti hrvatski nogometaš stigao je do drugog gola iz penala, a skrivio ga je njegov sunarodnjak Filip Uremović.

Treći gol Hoffenheim je zabio u 51. minuti, a ovoga puta strijelac je bio Ihlas Bebou. Domaćin je ostao s igračem manje u 71. minuti nakon što je isključen Munas Dabbur. U igru je ušao dvije minute ranije.

U 92. minuti Jovetić je samo smanjio na 3:1.

Stuttgart - Wolfsburg 0:1

Niko Kovač s Wolfsburgom stigao je do vrijedne gostujuće pobjede kod Stuttgarta.

Gostujuća ekipa u vodstvo je stigla preko Omara Marmousha u 64. minuti. To mu je bio drugi gol u zadnje tri utakmice.

Borna Sosa kod domaćina je odradio cijelu utakmicu.