Nexe i PPD Zagreb do očekivanih gostujućih pobjeda u Ligi za prvaka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.04.2023.

Odigrana su dva susreta sedmog kola Paket24 Premijer lige za prvaka, a do pobjede su došli rukometaši Nexea i PPD Zagreba. Zagreb je lakše slavio u Velikoj Gorici dok je Nexe imao više posla...

Dubrava se hrabro borila i dugo se dobro držala protiv Nexea, ali ipak je upisala poraz. Do izražaja je došla širina kadra s čime se Dubrava više nije mogla nositi. Nexe se počeo odvajati i na kraju ipak mirno slavio 27:21.

Igraj na utakmice Lige za prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na polovici drugog poluvremena još uvijek je bilo samo dva gola razlike za Našičane, ali onda je krenula serija gostiju koja je riješila pitanje pobjednika.

Na kraju kod Nexea najistaknutiji bio je Tomislav Severec sa sedam golova, a kod Dubrave sedam je zabio Ivan Barbić, a pet Maksimilijan Molc.

PPD Zagreb je gostovao kod Dubrave i glatko je slavio s 34:22. Golužini igrači imali su puno bolji pristup nego tijekom tjedna u Kupu protiv Spačve kada je PPD slavio, ali puno teže od očekivanja.

PPD je sredinom prvog poluvremena stvorio razliku i dalje se nije osvrtao. U nastavku susreta samo je dovršio posao.

Raspoloženi su bili Luka Lovre Klarica sa sedam golova, Csaba Leimeter sa šest i Ivan Čupić s pet. Kod Gorice po pet golova postigli su Maksimilijan Jurić i Niko Franković.