Nexe ozbiljnim pristupom i dobrim nastupom glatko slavio u Sesvetama

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.04.2023.

Sesvećani ipak nisu uspjeli iznenaditi i svladati Nexe u susretu devetog kola Paket24 Premijer lige za prvaka. Našičani su bili uvjerljivi i slavili su 32:22...

Nexe je puno lakše od očekivanja prošao kroz Sesvete i svladao domaćina s 32:22. Očekivao se puno izjednačeniji i neizvjesniji dvoboj, no domaćin nije imao rješenje protiv raspoloženih gostiju koji su lako slavili.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Još je početkom drugog poluvremena susret bio otvoren, Nexe je imao svega dva gola razlike, ali u zadnjih 25 minuta sve je bilo na strani Nexea.

Od gola Marija Tomića za 1:0, Nexe je konstantno bio u vodstvu i nije dopustio Sesvećanima niti jednom da dođu u rezultatski egal. Domaćin je bio tu negdje i nije dozvolio potpuno odvajanje, ali samo do 35. minute kada se lomi rezultat i Našičani rješavaju pitanje pobjednika.

Sesvećani su se još jednom približili na minus tri (20:23) u 46. minuti, ali do kraja susreta gosti rade seriju čak 9:2 i uvjerljivo slave.

Nexe su predvodili Dominik Kuzmanović s 14 obrana i Fahrudin Melić s devet golova. Kod poraženih Nikola Jelovčić postigao je pet pogodaka.