Supersport Prva NL, 5. kolo, 10.09.2023, 16:30 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Ivana Martinčić, Sanja Rođak-Karšić, Maja Petravić; 4. sutkinja: Sabina Bolić
Ibrahim Kargbo 90'+3'
Solin

Odlično drugo poluvrijeme Cibalije i pobjeda protiv Solina

Petar Jenjić • nedjelja, 10.09.2023.

U susretu petog kola SuperSport Prve NL do nove pobjede stigla je Cibalia. Vinkovčani su pred svojim navijačima bili bolji od momčadi Solina...

Rafael Reis Pereira
46'
9
Antonio Blažanović
53'
7
Martin Vrdoljak
67'
24
Lukas Buić
67'

Miro Soldo
75'
Gergo Lovrencsics
54'
15
Josip Vučković
67'
15
Ibrahim Kargbo
67'

Marko Lozo

Odličan posao odradila je Cibalia koja je na domaćem terenu stigla do pobjede u susretu petog kola SuperSport Prve NL. Protivnik je bio Solin, a Vinkovčani su slavili rezultatom 3:1.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih 50 minuta nije bilo previše prilika, a nešto bolje stajali su gosti. Ipak, u kratkom periodu domaćin je iz dvije prilike zabio dva gola, a pretkraj susreta i treći.

Kroz cijelo prvo poluvrijeme nismo previše toga vidjeli, prije svega od strane domaće momčadi za koju se izdvaja udarac Petra Rubića koji je završio u rukama Borne Buljana. Nešto bolje i opasnije situacije imao je Solin.

U razmaku od 38. do 43. minute gosti su imali tri dobre situacije. U prvoj je Antoniju Kaćunku obranio Filip Kovačević, u drugoj je udarac Mehdija Ouamrija glavom otišao malo iznad grede, da bi zatim Dinu Kapitanoviću nedostajalo malo preciznosti. Iz voleja je pucao kraj stative.

Početkom nastavka Ivan Ćubelić izvodi slobodan udarac iskosa, a lopta završava na gredi. I onda je u tri minute uslijedio šok za goste koji su u tako kratkom periodu primili dva pogotka.

Prvo je u 51. minuti iz prve prave šanse došla do vodstva. Pucao je Rafael Pereira, lopta je završila u bloku i odbila se do Renea Šarića koji skreće loptu u gol sa sedam metara. U 54. minuti Filip Lišnić se sjurio prema kaznenom prostoru i iskosa opalio u suprotni kut. Neobranjivo za Buljana.

Pravih šansi nije bilo sve do 85. minuti kada je Cibalia potvrdila pobjedu. Rafael Pereira je povukao i proigrao Karla Miljanića. Obranio je Buljan njegov udarac, ali nije mogao povratni pokušaj drugog bijeloplavog igrača. Poentirao je Miro Soldo.

Do kraja susreta Ibrahim Kargbo iz blizine je skrenuo loptu u gol za počasni pogodak gostujućeg sastava, ali za nešto više nije bilo vremena.