Supersport Prva NL, 6. kolo, 18.09.2023, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina), Dario Mužar (Velika Gorica)
2:0(1:0) Cibalia
Cibalia

Šibenčani golovima mladog Cvijanovića zasluženo svladali Cibaliju

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 18.09.2023.

U posljednjem susretu šestog kola SuperSport Prve NL Šibenik je na Šubićevcu bio bolji od Cibalije. Potpuno zaslužena pobjeda domaćina koji je bio bolji i opasniji...

Roko Brajković
61'
17
Roko Ivanković
72'
32
Mihael Rovis
81'
7
Josip Majić
81'
44
Robert Marijanović
81'
Mate Zvonimir Lasić
46'
11
Rafael Reis Pereira
48'
7
Martin Vrdoljak
59'
17
Filip Lišnić
59'
6
Dominik Jergović
76'
Andrej Kerić

Zanimljiv dvoboj na Šubićevcu pripao je domaćinu koji je stigao do tri važna boda. S ova tri boda Šibenik se ponovno odvojio na vrhu i ima tri boda prednosti nad Vukovarom i Zrinskim. Zanimljivo, Cibalia je također mogla pobjedom doći do vrha, ovako ostaje na petom mjestu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme nije ponudilo puno, viđen je doduše jedan pogodak, ali to je bilo sve, prilika nije bilo.

Cibalia je imala tek jedan pokušaj i to mladog Bosaka koji je odlično opalio izvana, ali Đaković je obranio taj pokušaj.

U 36. minuti Šibenik je poveo. Cvijanović je uzeo loptu na nekih 20 metara od gola, ušao u kazneni prostor i pogodio za 1:0.

Odmah na početku drugog poluvremena Šibenik je imao sjajnu priliku, ponovno je Cvijanović došao do lopte, pucao iz prve, ali ovaj put neprecizno.

Deset minuta kasnije Šibenik podiže prednost. Laća je krasno uočio dolazak Cvijanovića na drugu vratnicu, idealno ga proigrao, a on lakoćom zabio pogodio.

Do kraja susreta vrijedi istaknuti krasan prodor mladog Dujmovića, ali i loš udarac Božića kojeg je Dujmović proigrao.

U konačnici ipak očekivana pobjeda Šibenika koji i dalje izgleda vrlo dobro.