Supersport Prva NL, 13. kolo, 03.11.2023, 14:00 h, Sesvete
Suci: Patrik Pavlešić (Duga Resa), Željko Bučar (Duga Resa), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina)
1:0(1:0) Croatia Zmijavci
Croatia Zmijavci

Sesvete nastavljaju niz neporaženosti u SuperSport Prvoj NL!

Mihaela Bradovski, Petar Jenjić • petak, 03.11.2023.

Nogometaši Sesveta slavili su na domaćem terenu protiv Croatije iz Zmijavaca. Tako su nastavile sa sjajnim rezultatima u posljednje vrijeme, upisavši osmu utakmicu bez poraza zaredom...

Ante Matić
46'
13
Oliver Petrak
46'
11
Fran Čuljak
61'
9
Mihovil Geljić
78'
20
Marin Brigić
90'
Mijo Šabić
63'
22
Ivan Todorić
63'
6
Mirko Marić
90'+2'

Marijan Karoglan

Nastavlja se odličan niz Sesveta u SuperSport Prvoj NL, a danas su i osmu utakmicu zaredom ostale neporažene. Na domaćem terenu svladale su minimalno Croatiju iz Zmijavaca i tako upisale petu pobjedu sezone.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odlična reakcija Marija Gudelja u petoj minuti, Mateo Topić daje za Mirka Suška koji je sam pred vratarom, ali on odlično izlazi i brani. Četiri minute kasnije velika gužva u 16 metara, nakon ubačaja u kazneni prostor Marko Guja je skoro pogodio svoju mrežu, lopta pogađa u gredu nakon čega je hvata Karlo Žiger.

Odmah nakon toga Sesvete su stigle do vodstva. Loša reakcija obrane gostiju, Sušak je dobio loptu i krenuo sam prema vrataru te pogodio za 1:0. Odlična prilika za goste u 13. minuti, dobra lopta u prostor za Tomislava Gudelja koji je šalje prema mreži, ali s gol linije je izbija Marko Ivan Gašparac.

Nije se puno toga događalo u ostatku prvog poluvremena. Vrlo su teški uvjeti bili u Sesvetama, teren težak, a kiša je padala poprilično jako. Nastavak susreta ponudio je ipak ponešto bolju vremensku sliku.

Dobra situacija za gostujući sastav u 51. minuti, pucao je Gudelj s ruba 16 metara, a lopta je od bloka i Žigera očešala stativu i izašla u korner. Četiri minute kasnije je na drugoj strani poništen pogodak Suška zbog zaleđa.

U 69. minuti dobra situacija za goste. Mijo Šabić utrčava u kazneni prostor i puca, ali brani Žiger. Nakon toga šutirao je i Ivan Todorić, ali opet je na mjestu vratar Sesveta.

Nije bilo prevelikih prilika sve do same završnice, a tada je Gojko Gadže glavom pucao malo kraj gola.