Odlična partija Jelavića u pobjedi Mege, Studentski Centar blizu iznenađenja

Petar Jenjić • utorak, 16.04.2024.

Studentski Centar bio je blizu iznenađenja na gostovanju kod Crvene zvezde, ali je ipak posustao u četvrtoj četvrtini. Mega je odigrala odličnu utakmicu i slavila protiv Cedevite Olimpije...

Odličnu utakmicu sinoć je odradila Mega koja je na domaćem terenu slavila protiv Cedevite Olimpije s visokih 119:98 i tako došla do vodstva od 1-0 u četvrtfinalnoj seriji ABA lige. 119 ubačenih poena je peta najbolja utakmica u povijesti lige i novi rekord u doigravanju.

Igraj na ABA liga na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nikola Đurišić predvodio je Megu s 31 poenom, pet skokova i sedam asistencija, a slijedio ga je Andrija Jelavić s 20 koševa (6/7 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 2/4), pet skokova i dvije asistencije za 36 minuta u igri.

Po 20 poena u redovima poražene momčadi ubacili su Justin Cobbs (deset asistencija) i Dewayne Stewart Jr..

Crvena zvezda provukla se protiv Studentskog Centra i upisala pobjedu od 83:81 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici. Crnogorska ekipa je nakon tri četvrtine imala 15 koševa zaostatka (49:64), ali je u zadnjoj to uspjela nadoknaditi.

U pobjedničkim redovima Miloš Teodosić ubacio je 17 koševa uz osam asistencija, dok je Luka Mitrović dodao 14 poena i šest skokova.

Tomislav Ivišić ubacio je 14 koševa (4/5 za dva, 2/5 za tricu) i dodao pet skokova i jednu asistenciju za 24 minute u igr kod gostiju.

Borna Kapusta dodao je sedam koševa (1/7 za tricu, slobodna bacanja 4/6), četiri skoka i četiri asistencije za nešto više od 22 minute u igri, a Mateo Drežnjak tri koša (0/2 za dva, 1/5 za tricu), četiri skoka i jednu asistenciju za 27 minuta na terenu.