SuperSport HNL, 5. kolo, 17.04.2024, 17:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Goran Perica; 4. sudac: Ante Terzić
Domagoj Drožđek 72'
Varaždin

[VIDEO] Sjajni golovi Dinama u pobjedi protiv Varaždina

Petar Jenjić • srijeda, 17.04.2024.

Odličnu utakmicu odradio je Dinamo na domaćem terenu protiv Varaždina. U zaostaloj utakmici petog kola SuperSport HNL-a, slavili su uz krasne golove Martina Baturine i Gabriela Vidovića, iako je Varaždin zaprijetio s igračem manje...

Danas je odigrana zaostala utakmica petog kola SuperSport HNL-a između Dinama i Varaždina. Za razliku od prethodna dva međusobna dvoboja ove sezone, ovaj nije ponudio toliko veliku dramu, a do pobjede je stigao domaćin.

Igraj na SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Modri su dominirali praktički od prve do posljednje minute i zasluženo slavili rezultatom 2:1. Tako je upotpunjena ljestvica lige kojom su stigli na dva boda zaostatka za Rijekom.

Odlična situacija za Dinamo u desetoj minuti, no Gabriel Vidović je promašio loptu s pet metara, a zatim Fran Brodić pogodio u blok. Domaćin je očekivano pritiskao i nismo vidjeli puno od Varaždina.

U 20. minuti Martin Baturina je istrčao pred Olivera Zeleniku, no vratar Varaždina dobro je zatvorio kut. Zelenika je tri minute kasnije morao reagirati nakon odličnog udarca Maura Perkovića glavom i odbiti u korner.

I onda je u 26. minuti Dinamo poveo. Josip Mišić je odlično uposlio Baturinu koji se sjurio prema kaznenom prostoru i prekrasno pogodio suprotni kut. Četiri minute kasnije udarac Mišića glavom nakon kornera otišao je malo iznad grede.

Do kraja prvog poluvremena domaćin je imao još jednu sjajnu šansu preko Brodića, no Zelenika je briljantnom obranom zaustavio njegov udarac. Varaždin u cijelom prvom poluvremenu nije uputio nijedan šut prema Dinamovom golu.

Krasan pogodak stigao je u 53. minuti. Gabriel Vidović se izvukao na udarac iskosa s ruba 16 metara i odlično pogodio suprotni kut. Nekoliko minuta kasnije svoj udarac izvana okušao je i Dario Špikić, no ponovno je bio na pravom mjestu Zelenika.

Varaždin je ostao s igračem manje u 64. minuti kada je Luka Jelenić zaustavio je Baturinu na putu prema golu, Duje Strukan mu je dao izravan crveni karton.

Međutim, nije to pokolebalo Varaždince koji su praktički iz ničega došli do poravnanja. Domagoj Drožđek ukrao je loptu Kevinu Theophileu-Catherinu, a zatim je pospremio u mrežu iza besposlenog Ivana Nevistića. Varaždinci su bolje pritiskali s igračem manje, no nije bilo nove promjene.

U 79. minuti odlično je obranio Zelenika udarac glavom Perkovića, prvoj minuti sudačke nadoknade udarac Sandra Kulenovića liznuo je gredu, da bi odmah nakon toga zicer promašio i Bruno Petković.