Supersport Prva NL, 28. kolo, 26.04.2024, 15:50 h, Stadion Ivan Laljak-Ivić, Zaprešić

Petar Jenjić • petak, 26.04.2024.

U susretu 28. kola SuperSport Prve NL, Jarun i Vukovar 1991 odigrali su bez pobjednika u Zaprešiću. Domaćin je dva puta bio u vodstvo, no gosti su se uspjeli vratiti i uzeti bod...

Muhamed Alghoul
46'
9
Josip Tadić
63'
8
Gerald Chibueze Diyoke
63'
24
Vito Matijević
74'
5
Vinko Bičanić
90'+2'
Zinedin Mustedanagić
46'
3
Dario Rugašević
62'
26
Paul Bismarck Tabinas
62'
14
Ivan Aleksić
71'
21
Niko Garić
79'
Dražen Pernar

Novo, 28. kolo SuperSport Prve NL krenulo je u Zaprešiću gdje je Jarun bio domaćin Vukovaru 1991. Tijekom prvih 80 minuta vidjeli smo poneki solidan udarac i jednu majstoriju domaćina koji su imali minimalno vodstvo.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I onda u zadnjih deset minuta uslijedila je prava ludnica koja je završila podjelom bodova od 2:2. Vukovar 1991 dva puta se vratio iz zaostatka i upisao osmu uzastopnu utakmicu bez poraza. U tih osam, samo su tri pobjede.

Prvi dobar pokušaj imao je domaćin u sedmoj minuti preko Tomislava Turčina, no njegov je udarac otišao malo iznad grede. Nešto konkretniji kasnije je bio Vukovar, izdvajaju se pokušaji Marlona Roosa i Törlesa Knölla, no bez veće opasnosti za gol Jaruna.

Jako obećavajuća situacija za Vukovar u 25. minuti, Ross je poslao loptu kroz peterac, nogom je odbio Tin Sajko, a odbijanac je Matija Kolarić poslao iznad grede.

I onda je Jarun u 33. minuti došao do vodstva. Slobodan udarac sa 17 metara izveo je Luka Dajčer koji je krasno pogodio pod samu gredu. Do kraja poluvremena nije bilo novih promjena, a izdvaja se blokirani udarac Vanje Pelka s pet metara.

Početkom nastavka za goste je ušao Zinedin Mustedanagić i upravo je on bio kreator dva pokušaja gostiju koji ipak nisu bili toliko opasni i nisu išli u okvir gola. Prvi je bio glavom u 47., a zatim iz slobodnog udarca 11 minuta kasnije.

Jarun je u 69. minuti mogao realizirati kontru puno bolje od udarca Muhameda Alghoula koji je završio u bloku. U 80. minuti Vukovarci su došli do poravnanja. Dobra lopta Tina Jukića za Ivana Aleksića u kaznenom prostoru. On se okrenuo oko svoje osi i pucao iskosa s pet metara. Lopta je završila u mreži. Bio je to njegov prvi gol ove sezone.

Odmah u prvom sljedećem napadu Jarun se vratio u vodstvo. Dugačka lopta u kazneni prostor za Josipa Tadića koji je glavom spustio za Karla Abramovića, a on majstorski ljevicom poentirao za 2:1.

U 88. minuti Vukovar se ponovno vratio. Nakon ubačaja iz kornera Mustedanagić je skrenuo loptu za Aleksića, a Aleksić u mrežu.