Atletico slavio u dvoboju za Ligu prvaka, Girona barem privremeno druga

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 28.04.2024.

Odigrane su četiri utakmice 33. kola Primere. Dvoboj večeri pripao je Atletico Madridu koji je u borbi za poziciju koja vodi u Ligu prvaka slavio protiv Athletic Bilbaa...

U važnom dvoboju 33. kola španjolske La Lige, borbi za četvrto mjesto na ljestvici, nogometaši Atletica su pred svojim navijačima pobijedili Athletic Bilbao 3:1.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sada četvrti Atletico bježi konkurentu iz Baskije za čak šest bodova u lovu na posljednje mjesto koje iduće sezone vodi prema Ligi prvaka.

U ovom susretu Atletico je korak naprijed u odnosu na suparnika napravio već u 15. minuti kada je Argentinac De Paul zabio za 1:0. Gosti su se vratili na samom kraju prvog dijela, a na 1:1 je izjednačio Nico Willliams.

Početkom drugog dijela, u 52. minuti, Correa je vratio domaćina u prednost, a sve je zaključeno kada je gostujući vratar Unai Simon dao autogol u 80. minuti za konačnih 3:1 Madriđana.

Nogometaši Alavesa upisali su uvjerljivu domaću pobjedu ove subote, svladali su Celtu iz Viga s 3:0. Sve golove domaći sastav je postigao u nastavku dvoboja. Započelo je pogotkom Simeonea u 48. minuti, nastavilo u 54. kada je za 2:0 zabio Jon Guridi, dok je ogled zaključen u 86. minuti kada je Benavidez postavio konačnih 3:0.

Alaves je napredovao za dva mjesta te je trenutačno na 12. poziciji ljestvice. Celta je ostala na neugodnom 17. mjestu te ima šest bodova iznad zone ispadanja.

Nogometaši Getafea upisali su gostujuću pobjedu u 33. kolu, s 3-1 su pobijedili Almeriju, posljednju momčad na ljestvici, koja je ovim porazom i matematički ispala iz elite.

Junak utakmice bio je engleski nogometaš Greenwood koji je postigao dva gola za Getafe, a za treći je asistirao Jaimeu Mati. Na poluvremenu je Almeria imala 1:1 nakon što je Lozano krajem prvog dijela pogodio, ali pad je uslijedio u nastavku, a Greenwood i Mata su zabijali za konačnih 3:1.

Getafe je napravio korak naprijed na ljestvici te je trenutačno na devetom mjestu.

U prvom subotnjem ogledu nogometaši Girone su u gostima svladali Las Palmas 2:0 te su se vratili na drugo mjesto ljestvice. Las Palmas je mogao povesti već u osmoj minuti, ali udarac s bijele točke Ramireza je obranio gostujući vratar Gazzaniga.

U 26. minuti ni Girona nije realizirala jedanaesterac. Domaći vratar Valles je obranio udarac Dovbika, ali je na odbijenu loptu natrčao David Lopez i postigao pogodak za 1:0 Girone.

Pobjedu je Girona potvrdila u 57. minuti kada je opet dosuđen jedanaesterac, a ovaj put je Ukrajinac Dovbik, prvi strijelac La Lige, bio precizan. U posljednje četiri ligaške utakmice postigao je pet golova.

Girona je barem privremeno ponovno druga na ljestvici. Ima utakmicu i bod više od treće Barcelone. Vodeći Real ima čak 13 bodova više od Girone. Las Palmas je ostao na 13. mjestu, ali je upisao već šesti ligaški poraz u nizu.