SuperSport HNL, 33. kolo, 04.05.2024, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Zdenko Lovrić, Ivan Janić, Deni Grofelnik; 4. sudac: Oliver Romić
Nikola Vujnović 41'
Gorica

[VIDEO] Preokret Slaven Belupa, dva gola Mioča, teška ozljeda Đekića

Petar Jenjić • subota, 04.05.2024.

Slaven Belupo upisao je pobjedu na domaćem terenu protiv Gorice rezultatom 4:1. Gosti su prvi došli do gola, ali Farmaceuti su napravili preokret, odigrali odlično drugo poluvrijeme i mogli početi slaviti...

Slaven Belupo upisao je pobjedu na domaćem terenu protiv Gorice rezultatom 4:1. Gosti su prvi došli do gola, ali Farmaceuti su napravili preokret i vratili se slavljimia..

Odigrana je druga utakmica 33. kola SuperSport HNL-a. Slaven Belupo bio je domaćin Gorici i vratio se pobjedama. Farmaceuti su slavili s 4:1 u utakmici u kojoj smo vidjeli svašta; i dobrih i onih loših stvari koje bi ipak trebale završiti pozitivno.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Današnjom pobjedom Slaven Belupo stigao je na 33 boda, samo dva iza današnjeg protivnika na osmom mjestu prvenstvene ljestvice.

Nismo vidjeli previše šansi u prvih 15-ak minuta, iako je Gorica češće bila s loptom na protivničkoj polovici, a Josip Mitrović uputio solidan udarac. U 20. minuti dogodilo se nešto što ne želimo vidjeti na nogometnim terenima.

Ivan Banić je koljenom pogodio u glavu Đuru Giuliju Đekića kada je išao odbiti loptu, a mladi igrač Gorice ostao je nepokretno ležati na travnjaku. Odmah su priskočili liječnici i hitna pomoć, a Đekić izveden s terena nekoliko minuta kasnije.

Gosti su igrali puno bolje i imali su nešto više od igre u odnosu na protivnika. U nekoliko navrata reagirao je Ivan Sušak, a najbliže golu bio je Mitrović čiju je loptu malo ispred gol linije uhvatio vratar domaće momčadi.

To je bilo u 40. minuti, a odmah u sljedećem napadu Gorica je povela. Odlično proigravanje Filipa Mrzljaka za Nikolu Vujnovića koji još bolje primiruje loptu i šalje je ispod golmana Slaven Belupa.

Samo tri minute kasnije Slaven Belupo je poravnao. Tomislav Štrkalj uposlio je Benedika Mioča koji odlično vanjskom šalje loptu u suprotni kut. Do kraja prvog poluvremena nije se rezultat promijenio, iako je Gorica imala dobru šansu preko Vujnovića.

Na poluvremenu je stigla vijest da je Đekić stabilno u bolnici, čeka snimanje i svjestan je svega. Komentator MaxSporta Ivan Ljubić istaknuo je da ima višestruke prijelome kostiju lica, ali i da je njegovo stanje moglo biti i lošije.

Domaćin se odmah odlučio na dvije zamjene uoči nastavka, ali nije bilo konkretnijih prigoda s njegove strane, sve do 69. minute kada su kompletirali preokret.

Bio je to ubačaj iz kuta, lopta je stigla do Michaela Agbekpornua čiji udarac glavom završava na gredi. Lopta pada točno ispred Tomislava Božića koji je iz blizine skreće u mrežu.

Nešto kasnije stiglo je rješenje pobjednika. Pao je Mihail Caimacov, sudac Zdenko Lovrić prvo odmahnuo rukom, a nakon pregleda snimke dosudio penal. Siguran s 11 metara bio je Benedik Mioč.

Velika šansa za Goricu u 83. minuti, Ante Matej Jurić je u prilici, ali obranio je Sušak udarac iz blizine. Kadet Slaven Belupa Patrik Marić zatresao je mrežu u finišu utakmice za svoj prvi seniorski gol.