Matej Dodig zaustavljen na posljednjoj prepreci u austrijskom Mauthausenu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 06.05.2024.

Mladi hrvatski tenisač Matej Dodig nije uspio proći kroz kvalifikacije u glavni ždrijeb Challengera u Mauthausenu. Poražen je u finalu kvalifikacija od Švicarca Jeromea Kyma...

Iako je 100 mjesta bolje plasiran na ATP ljestvici, Matej Dodig nije uspio proći u glavni ždrijeb Challengera u Mauthausenu. Zaustavio ga je Švicarac Jerome Kym koji je bio bolji u dva seta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kym je odigrao dobar meč i u konačnici je slavio za sat i 35 minuta. U zanimljivom srazu Dodig je u cijelom meču stigao tek do dvije break lopte i nije ih iskoristio, a s druge strane Kym ih je imao sedam i iskoristio je po jednu u svakom setu.

U prvom setu do ključnog breaka je došao kod 4:3 kada je imao 0:40, Dodig se uspio izvući, ali ne koristio svoju gem loptu i nakon toga Kym dolazi do nove break lopte i oduzima servis protivniku.

Prvi set uzeo je sa 6:3 dok je u drugom setu bez break lopti bilo do 11. gema, tu Kym dolazi do prilike i radi break te odnosi pobjedu.