Poraz Ajdukovića u tri tie-breaka na korak do glavnog ždrijeba Rima

Petar Jenjić • utorak, 07.05.2024.

Duje Ajduković upisao je tijesan poraz u tri seta od Talijana Francesca Passara u finalnom kolu kvalifikacija za Masters u Rimu. Sva tri seta otišla su u tie-break...

Bez glavnog turnira na Mastersu u Rimu ostao je Duje Ajduković koji je sa 7:6, 6:7, 7:6 poražen od domaćeg tenisača, Francesca Passara. Meč je trajao dva sata i 59 minuta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ajduković je u meč krenuo breakom, ali njegov protivnik odmah je uzvratio na isti način. Do kraja nismo vidjeli nijednu break šansu na obje strane pa je set otišao u tie-break gdje Talijan bio uspješniji i slavio sa 7:5.

Tri set lopte na protivnikom servis propustio je hrvatski tenisač u drugom setu pa smo opet gledali 13. igru. Ajduković je spasio jednu meč loptu i dobio tie-break s 8:6.

Passaro je u trećem setu imao dva breaka prednosti i vodstvo od 4:0. Ajduković se uspio vratiti i izboriti još jedan tie-break, ali u 13. igri Talijan je slavio sa 7:3.