SuperSport HNL, 34. kolo, 11.05.2024, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 2.654
Suci: Duje Strukan (Split), Luka Pušić (Zagreb), Alen Jakšić (Split)
Rijeka

[VIDEO] Rijeka poražena u Varaždinu, Dinamo na korak do titule prvaka!

Branimir Korać • subota, 11.05.2024.

Varaždin je odigrao još jednu dobru utakmicu, slavio je na svom stadionu protiv Rijeke s 3:1. Ovcim porazom Rijeka se još malo udaljila od titule prvaka Hrvatske.

Varaždin je nakon pobjede na Poljudu pun samopouzdanja ušao u utakmicu dok je Željko Sopić kalkulirao i potpuno promijenio postavu u odnosu na onu koja je odigrala odlično protiv Dinama.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na njegovu nesreću, ti novi igrači nisu dobro reagirali i Varaždin je stvarao dosta problema gostima.

Već u 17. minuti Varaždin je poveo. Dugačka lopta prema Drožđeku koji bez većih problema dobiva duel s Dilaverom, dolazi u 16 metara i rutinski zabija za vodstvo.

Odmah je Rijeka zaprijetila kada je Marić dobio loptu u 16 metara, ali Zelenika je odlično obranio. Lopta je završila u korneru nakon kojeg pokušava Veiga, no Zelenika briljira.

Nakon točno pola sata igre Varaždin dolazi do povećanja vodstva ni kriv ni dužan. Velika pogreška i poklon Riječana, Čabraja je poslao pretešku loptu prema Labroviću, on je nije uspio iskontrolirati i dao ju je samo za Šegu koji pogađa praznu mrežu.

Imao je Varaždin još jednu vrlo dobru situaciju preko Drožđeka koji je pucao iskosa nekoliko centimetara pokraj vratnice, a u završnici prvog dijela Rijeka je ipak smanjila zaostatak.

Ubačena lopta s lijeve strane, Ba je glavom odbio ispred Obregona, ali točno na natrčalog Jankovića koji pogađa za 2:1.

U drugi dio Rijeka je ušla s Pjacom i Frukom umjesto Petrovića i Bogojevića, ali Rijeka je jako teško dolazila do prilika.

Domaćin je zato svoju iskoristio u 60. minuti. Marić je izgubio loptu na centru i to čini se pod prekršajem, sijevnuo je brz napad Varaždina, lopta je došla do Drožđeka koji rutinski zabija. Riječani su se bunili, ali Strukan pokazuje na centar.

U 86. minuti Varaždin ostaje s igračem manje nakon dva žuta kartona Vukčevića, a dvije minute kasnije gosti dolaze do pogotka.

Ubačena lopta u 16 metara za Obregona koji je glavom spušta za Ivanovića, a on s desetak metara mirno pogađa u kut. Uslijedila je VAR provjera i poništen pogodak zbog malog zaleđa Obregona.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Varaždin je slavio 3:1.