Hrvatski kup (Ž), finale, 17.05.2024, 18:30 h
Lokomotiva 29:33 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka uzela dvostruku krunu, u finalu Kupa svladala Lokomotivu

Branimir Korać, HINA • subota, 18.05.2024.

Finakni dvoboj Kupa za rukometašice očekivano je otišao na stranu Podravke koja je svladala Lokomotivu s 33:29...

Rukometašice Podravke Vegete po 26. put su osvojile Kup Hrvatske, pobijedivši u finalu odigranom u petak u porečkoj dvorani Žatika zagrebačku Lokomotivu s 33:29 (14:13).

Igraj na utakmice Hrvatskog kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolja igračica finalne utakmice bila je krilna igračica Podravke Vegete Josipa Mamić koja je postigla čak 13 golova iz 14 šutova. Devet pogodaka za pobjednice postigla je Katarina Pandža, a po triput su mrežu zatresle Sara Šenvald i Andrea Šimara.

U Lokomotivinom sastavu je najbolja bila Kristina Prkačin s deset pogodaka, a po pet golova su postigle Ana Malec i Nikoleta Trunkova.

U izjednačenom prvom poluvremenu zagrebački sastav je uspijevao držati priključak, a u 14. minuti imati i dva pogotka prednosti (7:5). No, bilo je to i posljednje vodstvo Lokomotive. Podravka je na poluvrijeme otišla s pogotkom prednosti (14:13). Serijom 3:0 na početku drugog dijela Koprivničanke su došle do +4 (17:13), a onda su prednost postupno povećavale do najvećih devet golova (30:21) u 52. minuti. Lokomotiva je uspjela do kraja utakmice samo ublažiti poraz.