Solin se remijem kod Orijenta približio ispadanju, podjela bodova u Vinkovcima

Mario Borko • subota, 18.05.2024.

U dvije utakmice 31. kola SuperSport Prve nogometne lige, igrane od 17:30, nije bilo pobjednika. Cibalia nije uspjela pobijediti i preskočiti Jarun, a Solin je kod Orijenta ostao bez šansi da u ligi ostane bez dodatnih kvalifikacija...

Nakon što je Zrinski ranije pobijedio Sesvete s 1:0, u kasnijem terminu odigrane su još dvije utakmice SuperSport Prve nogometne lige. Cibalia i Jarun u Vinkovcima su remizirali s 1:1, a na Krimeji su Orijent i Solin odigrali 2:2.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cibalia je propustila priliku preskočiti Jarun na petom mjestu. Domaćini su u utakmicu ušli vrlo nervozno pa su u prvom dijelu skupili tri žuta kartona. Gosti iz Zagreba poveli su u sučevom dodatku prvog dijela nakon što je Petar Rubić postigao autogol.

Vinkovčanima je u 67. minuti bod donio Marin Kuzminski. Zagrepčani kući putuju zadovoljniji jer su osvojenim bodom ostali na petom mjestu, a u idućem kolu domaćini su Croatiji iz Zmijavaca. Cibalia će ovo kolo okončati na šestom mjestu, a za pet dana gostuje u Sesvetama.

Orijent i Solin igrali su utakmicu vrijednu šest bodova. Domaćini su u susret ušli sa sedam bodova prednosti, a na kraju su tu razliku obranili i tako izbjegli posljednje mjesto na kraju sezone.

U vrlo dinamičnoj utakmici na pogodak smo čekali do 11. minute kada Dominik Šimičić postiže gol za vodstvo domaćina. To je bio rezultat prvog dijela, a drugi je donio puno više uzbuđenja.

U ludoj sekvenci od četiri minute vidjeli smo tri pogotka. Najprije je u 62. Antonio Kaćunko izjednačio na 1:1, u 64. Andrija Bubnjar ponovno Riječanima daje prednost, a naposljetku Kaćunko u 66. iz kaznenog udarca postavlja konačnih 2:2.

Orijent može biti nešto zadovoljniji ovim remijem jer ga Solin više ne može prestići. BSK za njim zaostaje tri boda i Riječani će u idućem kolu navijati za Solinjane koji upravo protiv Bjelobrđana love posljednju slamku spasa.