Niti "agenti s tribina" ne mogu pokvariti dojam da je Hrvatska bolja od Italije
Piše:Branimir Korać ponedjeljak, 17.11.2014.
Uoči utakmice potpisivali smo bod, a sada plaćemo za sva tri. Hrvatska je u Milanu odigrala zrelu i dobru utakmicu, pokazala je puno toga dobroga i s teškog gostovanja vraća se neporažena. Neporažena na terenu, ali poražena na tribinama...
Umjesto da si sretan i zadovoljan zbog nastupa Hrvatske koja je nadigrala Italiju i stjerala je u mišju rupu na San Siru, kraj susreta dočekaš s gorčinom. Borba za više ciljeve, protiv HNS-a i čega sve ne, ali i borba protiv svih onih koji gledaju i prate nogomet zato što jednostavno vole taj sport. I to je njihov grijeh - jednostavno vole sport.
U očima tih oni su "ovce", "plaćenici", "šukerovci" i "mamićevci".
Vezane vijesti
Reprezentativci složni: "Prekid je spasio Italiju od poraza"
17.11.2014.
Zaza: "Najteža utakmica Italije do sada", Soriano: "Hrvatska nam je otežala život, bod je dobar"
17.11.2014.
Kovač: "Zadovoljan sam igrom, ali sam i malo tužan jer nismo osvojili sva tri boda; sram me je zbog prekida"
17.11.2014.
Video: Dvije tradicije nastavljene, 15-minutni prekid u režiji hrvatskih "navijača"
16.11.2014.
Ne gospodo, oni su navijači hrvatske nogometne reprezentacije, veći nego Vi koji ste proputovali tolike kilometre da bi mogli divljati na San Siru i moliti Kuipersa za prekid. Jer bi tada vaša misija bila ispunjena. Tada bi Vi pobijedili, nauštrb hrvatske reprezentacije i 99 posto onih koji su gledali utakmicu i nadali se pobjedi Rakitića, Perišića, Subašića... Tada bi talijanska huliganska scena vidjela da niti hrvatska nije za baciti.
Vi što šalovima sakrivate lica i nabijate kapuljače dok pripremate novu baklju i skrivate se u masi, Domagoj Vida vam je jasno poručio i siguran sam da se s njim slaže i ostatak reprezentacije - nemojte više dolaziti. Vi ste umanjili osjećaj zadovoljstva, Vi ste bili više od pomoći Italiji nego Hrvatskoj.
I svaki, baš svaki put naći će se logično objašnjenje za svaki nered. I nikada Vi niste krivi. Za sve silne nerede uvijek je bio kriv netko drugi jer - oni su započeli. Jadni mi Hrvati, ama baš uvijek se svi okome na nas i iz čistog mira nas napadaju, tlače, maltretiraju i pozivaju na bitku i razbijanje. Ma čak i oni radnici na benzinskim crpkama na autocestama.
U masi najlakše ispadneš frajer ako se dokazuješ, napraviš idiotariju o kojoj će se pričati legende. I to je ono što je najtužnije, ti likovi koji su navijali za prekid bit će face u određenim krugovima, njih će se cijeniti i o njima će se pričati. I sada se, eto, više priča o njima nego o nekim ljepšim stvarima kojih je bilo napretek.
Gospodo, zar niste mogli uživati u stjeranim Talijanima u svoj kazneni prostor, paničnim ispucavanjima lopte u aut i mirisu novog gola za Hrvatsku? Niste, jer Vas to ne zanima. Otići će Mamić, Šuker, Vrbanović, Kovač, doći će netko drugo, a Vi ćete opet imati rat protiv nekon drugog, trećeg i četvrtog. Tako je bilo i tako će biti.
Kovaču i njegovim izabranicima svaka čast. Hrvatska je bolja od Italije i u normalnim uvjetima i bez ozljede Modrića u ranoj fazi, Hrvatska bi slavila. Ova Italija je bila zrela za poraz i na prste jedne ruke mogu se izbrojati oni koji bi imali šansu za upasti u hrvatskih 11.
I dragi Talijani, nemojte nam više prodavati priče o nekom fair-playu. Svaka vam čast na izboru ambasadora fair-playa uoči susreta. Giorgio Chiellini, branič kojeg je Suarez zagrizao, cijelu utakmicu je skakao oko Kuipersa iz nepoznatih razloga, a vrhunac je gluma kod kartona Perišiću i onda čuđenje zašto se Hrvati čude. Nisu niti ostali bili daleko, Kuipers je vjerojatno usavršio talijanski razgovarajući s njima cijelu utakmicu, od prve sekunde imali su nešto za objasniti.
Od one velike Italije, ostalo je samo to - skupina igrača koji bi u ranijim reprezentacijama Italije bili u tom dresu jedino na Football Manageru.
I baš zato ostaje žal što Hrvatska nije uzela sva tri boda. Mogla je i morala jer je jednostavno bolja. Onako pritisnuti domaćinski jake Talijane u prvih 20 minuta drugog dijela na njihovom terenu ne može svatko, to može samo velika reprezentacija. Uostalom, koliko je Italija danas u ukupnoj slici jaka, dovoljno govori činjenica da smo se najviše bojali - Antonija Contea. O nekim opasnim igračima pričalo se manje. Čak je i Balotelli koji je apsolutno van forme sijao veći strah od ovih koji su prvi izbor. To se trebalo iskoristiti.
Nema veze, nije išlo u Milanu, ići će u Hrvatskoj. Bilo to u Splitu ili Zagrebu.
SP 2026., kvalifikacije, skupina L
| 1 | Hrvatska | 8 | 26:4 | +22 | 22 |
| 2 | Češka | 8 | 18:8 | +10 | 16 |
| 3 | Farski Otoci | 8 | 11:9 | +2 | 12 |
| 4 | Crna Gora | 8 | 8:17 | -9 | 9 |
| 5 | Gibraltar | 8 | 3:28 | -25 | 0 |
- Najnovije
- Najčitanije


Zlatan Ibrahimović sa suzama u očima o BiH: 'Navijači BiH već su osvojili Svjetsko prvenstvo'
1 sat•SP 2026.

Drago Ćosić najavljuje 16. dan SP-a: Poslastica u Foxboroughu, veliki dvoboj između Haalanda i Mbappea
1 sat•Originalno

Urugvajci se pobunili protiv svog izbornika, nezadovoljni njegovim pristupom traže promjenu
1 sat•SP 2026.

(Anti)heroj dana: Gonzalo Plata - ekvadorski 'enfant terrible' i protagonist iz striptiz barova
2 sata•Originalno

Cro Cop otkrio svoje mišljenje o najboljem borcu u MMA povijesti
2 sata•UFC

Inter započeo pregovore s Real Madridom oko dovođenja Nice Paza
3 sata•Talijanski nogomet

Petra Marčinko protiv Madison Keys u polufinalu Eastbournea
3 sata•WTA Tour

Turska - SAD 3:2: Fenomenalna utakmica na SoFi stadionu, Turci se pobjedom oprostili od Svjetskog prvenstva
5 sati•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Tunis - Nizozemska 1:3 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina F)
10 sati•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Turska - SAD 3:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina D)
7 sati•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Japan - Švedska 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina F)
11 sati•SP 2026.

Ekvador - Njemačka: Nakon što su se uvalili u probleme, Ekvadorci se moraju izvlačiti na najteži način
20 sati•SP 2026.

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
2 dana•SP 2026.

KRONOLOGIJA: Ekvador - Njemačka 2:1 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina E)
13 sati•SP 2026.

Ganski veznjak puca od samopouzdanja: 'Protiv Hrvatske ćemo uzeti tri boda jer želimo biti prvi u skupini'
21 sat•SP 2026.
SP 2026., kvalifikacije, skupina L
| 1 | Hrvatska | 8 | 26:4 | +22 | 22 |
| 2 | Češka | 8 | 18:8 | +10 | 16 |
| 3 | Farski Otoci | 8 | 11:9 | +2 | 12 |
| 4 | Crna Gora | 8 | 8:17 | -9 | 9 |
| 5 | Gibraltar | 8 | 3:28 | -25 | 0 |
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik19.11.2014. u 13:48bravo! - sažeo si i najbollje opisao esencijalnu bit situacije na koje bi neki potrošili par stranica a opet nebi obrazložili srž problema.

- Obrisan korisnik19.11.2014. u 13:44slažem se u potpunosti!

- Obrisan korisnik17.11.2014. u 22:50ja sam da se HNS da u koncesiju NH ...besplatno !!!!Uefa ce im dat kredit i nece ga trebat vratit ,,,buduci kapetan je maloca , maglica vrsi presing u napadu a vrsajevicu drzavljanstvo ...

- Obrisan korisnik17.11.2014. u 22:38Svaka čast... Sve potpisujem

- Obrisan korisnik17.11.2014. u 19:29Ok, predajem se. Dinamo je ove godine u europi odličan! Totalno sam razuvjeren sad i žao mi je što se jadna rijeka tako provlači u lakim skupinama. Pa i gol razlikom je slabija od dinama, pa i brojem poraza u skupinama. Jednostavno, dinamo je još uvijek vrh u odnosu na sve balkanske klubove i... [više na forumu]

HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 11:33
Arsenal F.C.
Danas u 11:29
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Danas u 11:15
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 10:35
Premier League & engleski nogomet 2026-27
Danas u 08:06
3. HNL - istok
Jučer u 23:34








