Na ovome ne smije stati
Pet punih godina vitrine u Hajdukovim prostorijama nisu se otvarale osim za potrebe čišćenja, no u srijedu u Šibeniku Stanko Poklepović i njegovi igrači pobrinuli su se da se to promijeni. Rabuzinovo sunce obasjat će utrobu poljudskoga stadiona na najmanje godinu dana. Glavni cilj je ostvaren, sezona je spašena i Hajduk će ponovno u Europu, no složit će se svi njegovi navijači - na ovome ne smije stati. Ovaj osvojeni Kup, nadaju se ljubitelji bijele boje, trebala bi biti tek uvertira u ono što slijedi dogodine, a to je proslava stogodišnjice kluba i novi lov na prvenstvo.
Dalmatinska fešta nogometa je iza nas, a raduju se Splićani. Da su Šibenčani imali malo više koncentracije, mogli su još više zakomplicirati finale, možda ga čak i osvojiti, no i ovako su pridonijeli pravom nogometnom spektaklu. Na kraju je ipak presudilo iskustvo, ali i sreća splitske momčadi, jer tko zna kako bi se stvari odvijale da Zecu nije bilo suđeno ono nepostojeće zaleđe u 85. minuti šibenske utakmice ili da je u prvoj minuti sudac Vučkov bio (pre)lak na obaraču i pokazao crveni karton Ibričiću. No, to ne bi smjelo baciti mrlju na zasluženu pobjedu Hajduka koji je u dvije utakmice pokazao hladniju glavu kada je u pitanju bila realizacija i koji je znao obraniti svoju prednost. Pa na kraju krajeva, konačan rezultat je ipak 4:1, a ne primjerice 1:0 ili 2:1.
Rani pogodak Vukušića poslije sjajne suradnje s Ibričićem donio je "bilima" mir uoči nastavka utakmice koji je umalo narušen nekolicinom izglednih prilika Šibenika u čijim je promašajima prednjačio već spomenuti Zec. Kako to obično u nogometu biva, ako ne zabiješ - primiš, i to je upravo ono što se dogodilo domaćinu u sudačkoj nadoknadi kada je Ibričić realizirao najstrožu kaznu za konačnih 2:0. Prethodno je još i Vukušić propustio dvije "mrtve" šanse pa je dilema oko osvajaču Kupa mogla biti razriješena i ranije.
Vezane vijesti
Subašić: "Imali smo dosta sreće"
05.05.2010.
Karačić: "Nijanse razlikuju velike i male"
05.05.2010.
Rabuzin se vraća u Split!
05.05.2010.
Poklepović: "Lijepo je biti Hajdukovac"
05.05.2010.
Što se ambijenta tiče, on je bio pravi navijački uz naravno uobičajeno međusobno "čašćenje" navijačkih skupina Torcide i Funcuta, no ipak su se dogodila dva manja incidenta. U prvom poluvremenu specijalci su intervenirali na zapadnoj tribini rezerviranoj za domaće navijače, dok su torcidaši prije utakmice navodno napali predsjednika Joška Svagušu, da bi njegovi tjelohranitelji primirili situaciju. Ipak, najvažnije je da fizičkih obračuna nije bilo i da je sve dobro završilo, pa možemo reći kako su se želje dvaju trenera uoči utakmice za fer i korektnom utakmicom i obistinile. Na travnjaku je sve proteklo bez ikakvih problema i bez grubih prekršaja.
Poslije zadnjeg sučevog zvižduka na prepunom Šubićevcu orila se pjesma Torcide, a hajdukovci su se veselili kao mala djeca. Čak je i 35-godišnjem Josipu Skoki ovo prvi naslov sa splitskim klubom, a bit će mu i zadnji jer će se po završetku sezone gotovo sigurno vratiti u rodnu Australiju. Petogodišnja suša je prekinuta i Hajduk je napokon prekinuo dugogodišnju dominaciju Dinama, pa makar samo u Kupu (za početak).
Ono što slijedi već krajem srpnja, pa čak i ranije kada krenu pripreme, jest stvaranje momčadi koja će za 100 godina postojanja parirati Dinamu i koja će se u svibnju 2011. okititi naslovom prvaka Hrvatske po prvi put od 2005. To je san koji sanjaju svi navijači splitskoga kluba jer im je više svima dosadilo gledati "bile" kako iz godine u godinu gledaju u leđa Zagrepčanima i kako nadu za naslov gube već u prvim kolima.
Tu je na potezu Uprava na čelu s Joškom Svagušom i prvim čovjekom struke Ivicom Šurjakom koja mora učiniti sve ne bi li u prijelaznom roku prije svega zadržala nositelje igre poput Ibričića, Andrića, Subašića ili Strinića (ukoliko ne dođe do "nemoralne" ponude), zatim se eventualno pojačati ili dati priliku nekima od juniora u koje se svi već toliko godina kunu.
Veliki posao morat će odraditi i ako žele zadržati talentiranog Marka Livaju koji je ozbiljno zapeo za oko milanskom Interu. Očito je da se radi o vanserijskom mladiću koji ima potencijal postati velikim igračem i bila bi velika šteta (ali i ništa novo) kada bi Hajduk izgubio još jedan "proizvod" iz svoje "tvornice".
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
6 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
6 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
9 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
10 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
10 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
15 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
16 sati•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
9 sati•Ostale lige

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
10 sati•SuperSport HNL

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
6 sati•SuperSport HNL

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
16 sati•Španjolski nogomet

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
19 sati•Engleski nogomet

Solin još jednu godinu organizira malonogometni turnir pod nazivom 'Zlatni Pan kup Solin 2026'
4 sata•Futsal

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
10 sati•SuperSport HNL

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
6 sati•Španjolski nogomet
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik07.05.2010. u 01:34i istina,ne smi se na ovome stati.prioritet je sada zadržati sličnu momčad,eventalno prodat jednog i dovest 2-3,i imat već gotov kadar igrača za 7. misec i onda počet novu sezonu na pravi način-jer ipak je 100ta godišnjica i treba se dići naslov i zaigrat europu.

- Obrisan korisnik07.05.2010. u 01:32ne mogu nego,ne stavit vam pluseve :D užas.evo mi se smučilo u želucu.

- Obrisan korisnik06.05.2010. u 11:02Isss, to sam i ja mislio, sve uredu i onda vidim ovog štakora.

- jugoplastika06.05.2010. u 10:43čini li se još kome da Svaguša zagađuje onu sliku gore?

HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 02:02
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Jučer u 23:35
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
Arsenal F.C.
Jučer u 22:37
HNK Orijent
Jučer u 22:26










