SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 4. kolo, 01.09.2021, 20:45 h, Moskva, Lužnjiki
Suci: Roi Reinshreiber, Roy Hassan, Idan Yarkoni (Izrael)
Anton Zabolotni
46'
6
Denis Čerišev
70'
10
Zelimhan Bakaev
71'
13
Ilja Samošnikov
78'
Susret počinje u 20:45 sati.
 Hrvatska nogometna reprezentacija nastup u kvalifikacijama nastavlja u gostima kod Rusije. Zlatko Dalić morao je mijenjati već na zagrijavanju s obzirom na ozljedu Joška Gvardiola. Umjesto njega krenut će Duje Ćaleta-Car.
1' Počeo je susret, sretno Hrvatska!
4' Prva potencijalna prijetnja Rusa, Sosa se dobro postavio i lopta je završila u korneru nakon čega Rusi nisu ništa napravili, hrvatska obrana bila je dobro postavljena.
6' Lijepo je to izgledalo, Vlašić je na desnoj strani riješio dva Rusa, dobro zavrnuo u sredinu, ali ipak do Fernandesa koji odbija loptu.
12' Polukontra Hrvatske, Vlašić je dobio loptu na nekih 25 metara, dao je na lijevu stranu za Perišića, ali Fernandes je izblokirao njegov pokušaj. Prvi korner za Hrvatsku.
15' Dobra prilika za Rusiju, Zaharjan preko gola! Sve je krenulo iz jurnjave, Kramarić je gurnuo dugačku loptu naprijed, ali prejaku koja dolazi do Guilhermea, on odmah ispucava pred hrvatski kazneni prostor, tamo lopta dolazi do Mirančuka, on dodaje do Zaharjana koji puca s 13 metara preko gola.
21' Dosta dugo trajao je pritisak Hrvatske koja je pokušavala pronaći rupu u ruskoj obrani, ali nije prošlo, Rusi su se dobro obranili.
30' Malo se primirila utakmica u zadnjih desetak minuta, igra se uglavnom oko sredine terena.
35'
Žuti karton dobio je Dmitri Barinov.
39' Napokon malo uzbuđenja, Sosa je poslao odličan centaršut s lijeve strane, Pašalić je došao iz drugog plana, ali nije dobro zahvatio loptu.
40' Spašava Guilherme ispred Kramarića! Kovačić je napravio odličan posao u sredini i gurnuo loptu za Kramarića, ali Guilherme je za korak brži od njega i odnosi loptu.
43' Sjajna prilika za Hrvatsku, Perišić ne zabija! Juranović je nabacio, Vlašić premnio loptu na drugu stranu do Perišića koji je sam u 16 metara, ali lopta ga je iznenadila, nije je dobro zahvatio i poslao ju je pokraj vratnice.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Aleksej Mirančuk, ulazi Anton Zabolotni.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46' Spašava Livaković! 50 sekundi trebalo je Rusima da stvore prvu veliku opasnost u drugom dijelu, Pašalić nije dobro izbio loptu iz 16 metara, ona dolazi do Zaharjana koji puca kroz gužvu, ali Livaković je koncentriran.
53' Traje prekid, Džikija ima problema, Rusi će možda morati mijenjati.
55' Kramarić je pobjegao, otišao dosta ukoso i probao ubaciti u sredinu, lopta se ipak odbija do Vlašića koji puca dosta neprecizno i preko gola.
62' Šta je sada Ionov napravio, prošetao je kroz hrvatsku obranu, probio sve linije, na kraju gurnuo loptu prema Golovinu koji je srećom ostao u zaleđu.
66' Ponovno opasnost pred golom Livakovića, u sredini je lopta išla prema Zaharjanu kojem je uspio zasmetati Sosa i Zaharjan nije na željeni način zahvatio loptu.
70'
Izmjena! Izlazi Arsen Zaharjan, ulazi Denis Čerišev.
70'
Izmjena! Izlazi Mario Pašalić, ulazi Luka Ivanušec.
71'
Izmjena! Izlazi Aleksei Ionov, ulazi Zelimhan Bakaev.
75'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Mislav Oršić.
75'
Izmjena! Izlazi Ivan Perišić, ulazi Marko Livaja.
76' Dalić se okrenuo najjačim HNL snagama, u igri su Ivanušec, Livaja i Oršić.
78'
Izmjena! Izlazi Mário Fernandes, ulazi Ilja Samošnikov.
81' Nismo vidjeli nijedan udarac hrvatskih reprezentativaca izvana večeras.
82' Dobra lopta za Ivanušeca na rubu kaznenog prostora, ušao je u 16 metara i probao iznenaditi Guilhermea, ali ruski vratar dobro brani.
83' Ne može Ćaleta-Car, pruža mu se pomoć.
84'
Izmjena! Izlazi Duje Ćaleta-Car, ulazi Mile Škorić.
86' Bolje Hrvatska izgleda nakon ovih promjena u drugomk dijelu, novi igrači su donijeli energiju.
88' Pogreška Lovrena koji je napucao Rusa kod aut linije, lopta dolazi do Zabolotnija koji puca u Livakovića.
90' Rusi su stvorili gužvu u hrvatskih 16 metara, Čerišev je tražio prostor za šut, ali pogodio je srećom u blok.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+2' Sjajan prodor Kovačića kroz rusku obranu, gađao je onda suprotni kut, ali lopta se otkotrljala pokraj vratnice!
90'+3'
Žuti karton dobio je Denis Čerišev.
90'+5' Kraj, Rusija - Hrvatska 0:0!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!