Europska liga, nokaut faza, Finale, 18.05.2022, 21:00 h, Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Sevilla
Suci: Slavko Vinčić, Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Slovenija)
Makoto Hasebe
59'
23
Jens Petter Hauge
70'
6
Kristijan Jakić
89'
26
Christopher Lenz
101'
7
Ajdin Hrustić
106'

Steven Davis
74'
30
Fashion Sakala
74'
37
Scott Arfield
91'
19
James Sands
101'
25
Kemar Roofe
116'
16
Aaron Ramsey
118'
Giovanni van Bronckhorst
Susret počinje u 21:00 sati.
1' Počeo je susret.
5' Ukazuje se pomoć Sebastianu Rodeu koji je dobio udarac od čvrstog Lundstroma, glava mu je razbijena i upitno je hoće li moći nastaviti.
10' Skoro pet minuta trajao je prekid, Rode će ipak nastaviti s povezom na glavi.
12' Vrlo opasna situacija pred golom Rangersa, Kamada je prošao nekoliko igrača, zakomplicirao si život, lopta je nakon toga odbijena izvan 16 metara, ali samo do Sowa koji gađa suprotni kut, ali MacGregor brani.
20' Sjajan posao odradio je Knauff koji se lakoćom oslobodio Barišića, gađao u donji kut s 14-15 metara, ali MacGregor odlično brani.
26' Vrlo dobar pokušaj Ariba, Wright mu je dodao pod prekršajem, Aribo se okrenuo i pucao s 18 metara, ali malo pokraj gola.
30' Eintracht dosta bolji u prvih pola sata, MacGregor je već imao nekoliko obrana dok s druge strane Trapp nema posla.
36' Slobodnjak za Rangers na lijevoj strani blizu aut linije, nabacio je Barišić, glavom probao Lundstrom, ali Trapp prebacuje preko grede.
45' Šest minuta nadoknade.
45'+2' Dobra pozicija za Ryana Jacka koji je u drugoj minuti nadoknade dobio loptu na 17 metara posve sam, pucao je snažno, ali preko gola.
45'+7' Kraj prvog dijela, 0:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
57'
GOL! Eintracht Frankfurt - FC Rangers 0:1
Mrežu je zatresao Joe Aribo.
57' Rangersi vode 1:0!!!!! Dosta puta već viđeno ove sezone, protivnik bolji, ali Rangersi lukavo čekaju i dočekaju priliku! Nekoliko vezanih pogrešaka, glavom je Sow loše vraćao loptu, Tuta je izgubio korak i pao, a Aribo krenuo sam prema vrataru i zabio za 1:0!
59'
Izmjena! Izlazi Tuta, ulazi Makoto Hasebe.
62'
Žuti karton dobio je Joe Aribo.
69'
GOL! Eintracht Frankfurt - FC Rangers 1:1
Mrežu je zatresao Rafael Borre.
69' Eintracht se vraća! Vrlo loša reakcija obrane Rangersa, Kostić je ubacio loptu na peterac, braniči Rangersa su zaspali i Borre dolazi između dvojicu i šalje loptu u mrežu!
70'
Izmjena! Izlazi Jesper Lindstrom, ulazi Jens Petter Hauge.
73'
Žuti karton dobio je Scott Wright.
74'
Izmjena! Izlazi Ryan Jack, ulazi Steven Davis.
74'
Izmjena! Izlazi Scott Wright, ulazi Fashion Sakala.
88' Pokušaj Kostića posve iskosa, lopta odlazi pokraj gola. Eintracht ima inicijativu i više loptu u nogama, ali nedostaju prave prilike.
89'
Izmjena! Izlazi Sebastian Rode, ulazi Kristijan Jakić.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+6' Kraj regularnog dijela. Idemo u produžetke.
91' Počeo je prvi produžetak.
91'
Izmjena! Izlazi Glen Kamara, ulazi Scott Arfield.
94' Sakala je ostavio loptu za Scotta Arfielda, on nije previše čekao već je odmah opalio i s 20 metara poslao loptu preko gola.
95' Velika pogreška Basseya kojem je Barišić vratio loptu, on ju je potpuno promašio, Borre je uzeo loptu i sjurio se prema golu, ali Bassey krajnjim naporom uspijeva dostići Borrea i uklizati u zadnji trenutak.
100' Kontra Eintrachta, sjurio se prema golu, ali pucao je dosta loše i neprecizno iskosa.
101'
Izmjena! Izlazi Evan N'Dicka, ulazi Christopher Lenz.
101'
Izmjena! Izlazi Joe Aribo, ulazi James Sands.
105' Kraj prvog produžetka.
106'
Izmjena! Izlazi Djibril Sow, ulazi Ajdin Hrustić.
106' Počeo je drugi produžetak.
106' Jak udarac Barišića izvana, lelujava lopta stvorila je probleme Trappu koji je ipak odbija.
114' Odličan pokušaj Jakića, snažno je opalio izvana, vrlo malo iznad grede. S tribina se zaćuo samo huk.
115' Barišić se jako muči u drugom produžetku, već tri puta je zbog grčeva bio na travnjaku.
116'
Izmjena! Izlazi Borna Barišić, ulazi Kemar Roofe.
118'
Izmjena! Izlazi Fashion Sakala, ulazi Aaron Ramsey.
118' Kakva obrana Trappa! Roofe je ubacio s desne strane na peterac, iz drugog plana stigao je Kent, ali Trapp je fantastično obranio taj pokušaj iz blizine!
120' Još minuta.
120' Iz slobodnjaka s 20 metara Tavernier gađa u gornji kut, ali Trapp i to čita.
120'+1' Odluka pada u jedanaestercima.
121' James Tavernier bez problema zabija, 1:0
121' Vrlo miran Lenz! 1:1
121' Davis doslovno u rašlje! 2:1
121' Hrustić uz samu vratnicu, 2:2!
121' Vrlo snažno, vratar bez šanse, Arfield zabija, 3:2.
121' Kamada kirurški precizno, uz samu vratnicu, 3:3
121' Brani Trapp! Loše izveden udarac Ramnseya!
121' Kostić u sam kut, 4:3!
121' Roofe od vratnice! 4:4
121' Borre pod gredu, Eintracht je osvojio Europsku ligu!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!