Ferjani Sassi
89'
Jalel Kadri
Susret počinje u 14:00 sati.
 Nakon šokantnog poraza Argentine od Saudijske Arabije, Danska će probati izbjeći iznenađenje protiv Tunisa u susretu prvog kola skupine D.
1' Počeo je susret.
3' Crveni se stadion u Dohi, Tunižani i Danci uglavnom nose crvene dresove.
6' Susret otprilike onakav kakav se i očekivao, Danci brži i tehnički jači, Tunižani agresivniji i čvršći.
11' Prvi pokušaj i odmah vrlo opasan. Drager je opalio izvana, lopta pogađa Christensena i umalo vara Schmeichela, ali ide malo pokraj vratnice.
16' Vrlo malo pokušaja zasad, Tunižani su zasad možda za nijansu bolji.
23' Nekoliko pokušaja Danaca ubačajem u kazneni prostor, ali te ubačaje Eriksena tuniška obrana je lako riješila.
24' Jebali se sjurio prema golu i svladao Schmeichela, ali tome je prethodilo zaleđe.
25'
Žuti karton dobio je Rasmus Kristensen.
32' Danci su napokon uspjeli malo prebaciti igru pred kazneni prostor Tunisa, ponovno nekoliko ubačaja, ali već smo naučili da Danci glavom ne pucaju na gol nego samo vraćaju povratne.
34' Izvana je pucao Hojbjerg, ali ravno u vratara afričke reprezentacije.
39' Nakon kornera došlo je do gužve u 16 metara Danske, na odbijanac je natrčao Laidouni, opalio iz sve snage, neprecizno.
43' Kakva prilika za Tunis, Msakni je gurnuo loptu u prostor za Jebaliju koji ne uspijeva nadmudriti Schmeichela, danski vratar skreće loptu u korner.
45' Četiri minute nadoknade.
45'+1'
Izmjena! Izlazi Thomas Delaney, ulazi Mikkel Damsgaard.
45'+5' Kraj prvog dijela, 0:0, malo prilika, puno truda.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
51' Laidouni je bio u sjajnoj prilici, ali u zadnji je trenutak povukao krivu odluku. Ipak, pritisak pred vratima Danske je sve češći, zaredali su sada udarci iz kuta za Tunis.
54' Danci su kratko slavili, pokazano je zaleđe nakon što je Skov poslao loptu u mrežu, Damgaard je zaspao u zaleđu.
63' Drugo poluvrijeme slično, prvom iako se čini da je ritam možda za promil pao. Od Danaca smo definitivno očekivali više, ali ne pronalaze nikako rješenja za disciplinirane Tunižane.
65'
Izmjena! Izlazi Kasper Dolberg, ulazi Andreas Cornelius.
65'
Izmjena! Izlazi Simon Kjaer, ulazi Mathias Jensen.
65'
Izmjena! Izlazi Andreas Skov Olsen, ulazi Jesper Lindstrom.
69' Odličan pokušaj Eriksena! Bio je s loptom na rubu kaznenog prostora, odlično je opalio, ali sjajno brani tuniski vratar.
70' Kakav promašaj Corneliusa! Ovo je bilo teže promašiti nego zabiti, nakon kornera Christensen loptu vraća na drugu stranu u peterac gdje je Cornelius koji glavom s pola metra umjesto u praznu mrežu loptu šalje u vratnicu! Doslovno nevjerojatno.
79'
Izmjena! Izlazi Youssef Msakni, ulazi Hannibal Mejbri.
79'
Izmjena! Izlazi Issam Jebali, ulazi Taha Khenissi.
86'
Žuti karton dobio je Taha Khenissi.
89'
Izmjena! Izlazi Mohamed Drager, ulazi Kechrida Wajdi.
89'
Izmjena! Izlazi Aissa Laidouni, ulazi Ferjani Sassi.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+3' Posljednji pokušaji Danaca, sada su tražili kazneni udarac nakon kornera i navodnog igranja rukom, ali ništa od toga.
90'+4' Ipak VAR provjera potencijalnog kaznenog udarca.
90'+4' Kratko su se Danci ponadali, Meksikanac je provjerio snimku i rekao - nema penala.
90'+8' Gotov je dvoboj, 0:0.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!