SP 2022., skupina A, 3. kolo, 29.11.2022, 16:00 h, Khalifa International Stadium, Doha
Suci: Clément Turpin, Nicolas Danos, Cyril Gringore (Francuska)
Jose Cifuentes
46'
5
Jeremy Sarmiento
46'
24
Djorkaeff Reasco
64'
25
Jackson Porozo
85'
Bamba Dieng
74'
6
Nampalys Mendy
75'
4
Pape Abou Cisse
90'+5'

Aliou Cisse
Susret počinje u 16:00 sati.
 U susretu trećeg kola skupine A Svjetskog prvenstva sastaju se Senegal i Ekvador, a ovaj susret ponudit će odgovor tko putuje u osminu finala.
1' Počeo je susret.
3' Već u trećoj minuti velika prilika za Senegal, lopta je ubačena do Gueyea koji je sam, puca snažno, ali neprecizno.
5' Ekvador je u dobroj poziciji uoči zadnjeg kola i sam odlučuje o svojoj sudbini. Pobjeda ili remi za njega definitivno znače prolaz dalje, može proći čak i remijem, ali u tom slučaju moralo bi se dogoditi veliko iznenađenje u drugom susretu u skupini pri čemu bi Katar morao slaviti protiv Nizozemske. I ta pobjeda Katara morala bi biti izdašnija nego ona Senegala protiv Ekvadora.
7' Ekvador je s većim šansama za prolaz nego Senegal kojem realno igra samo pobjeda. Ekvadorci su u dosadašnja dva kola pokazali kvalitetu, posebno je iskočio Enner Valencia kao jedan od onih koje se smatra zvijezdama turnira. Valencia ima problema s ozljedom koja ga je u oba susreta natjerala na raniji izlazak iz igre, međutim svaki susret za Ekvador je bio važan i Valencia je morao pružiti svoj doprinos.
8' Bolji početak Senegala. Odlična lopta iza leđa Torresa za Diu koji je sam pred vratarom malo iskosa, no puca ipak nepreciznije nego što bi trebalo.
10' "Ne možemo mijenjati naš stil igre. Ekvador ima svoj stil i pokušat ćemo s njim doći do pobjede. Respektiramo našeg protivnika, to je dobra reprezentacija s dobrim izbornikom koji ima jasnu viziju kako igrati i kako se postaviti. I nakon gubitka Manea, Senegal je pronašao način kako igrati dobro. Bit će nam to najteži meč na ovom Svjetskom prvenstvu i zbog protivnika i zbog same situacije. Nećemo igrati na bod, želimo i prvo mjesto u skupini. Pokušat ćemo doći do pobjede", kaže ekvadorski izbornik Gonzalo Alfaro.
13' Senegal može proći dalje sigurno ako upiše pobjedu u ovom susretu ili čak remijem. Međutim vrlo je upitno koliko je to realno, naime da bi Senegal prošao dalje remijem, Katar bi morao svladati Nizozemsku barem s tri gola razlike, a to je jako teško za očekivati s obzirom na razliku u kvaliteti koja je velika, ali i motiv koji Nizozemci imaju u ovom posljednjem kolu jer se bore za prvo mjesto u skupini.
21' Ukazuje se pomoć Preciadu koji je već neko vrijeme na travi, čini se kako je zaradio vrlo bolan udarac u koljeno.
24' Ismaila Sarr je bio jako blizu pogotku, pucao je s lijeve strane prema suprotnom gornjem kutu, vrlo malo pokraj gola.
26' NIZOZEMSKA - KATAR 1:0 - Nizozemci su poveli 1:0 golom Gakpa.
37' Senegal još jednom prijeti i to preko Cissa, Ekvador nije baš najidealnije krenuo u utakmicu.
42' Kazneni udarac za Senegal! Hincapie je ušao u putanju Ismailu Sarru i srušio ga, Turpin opravdano pokazuje na 11 metara.
44'
GOL! 0:1! Najstrožu kaznu realizirao je Ismaila Sarr.
44' Sarr je ostavio Galindea bez šanse, uhvatio ga je na krivoj nozi i lako pogodio.
45' Šest minuta nadoknade.
45'+6' Kraj prvog dijela, puno bolji Senegal.
46'
Izmjena! Izlazi Carlos Gruezo, ulazi Jose Cifuentes.
46'
Izmjena! Izlazi Alan Franco, ulazi Jeremy Sarmiento.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
49'

NIZOZEMSKA - KATAR 2:0 - Frenkie de Jong podiže na 2:0.

56' Ekvador se probudio i igra bolje u nastavku, ali još bez prilika.
64'
Izmjena! Izlazi Michael Estrada, ulazi Djorkaeff Reasco.
66'
GOL! Ekvador - Senegal 1:1
Mrežu je zatresao Moises Caicedo.
66' Ekvadorci su se vratili u utakmicu, nakon ubačene lopte u 16 metara, proslijeđena je na drugu vratnicu gdje je sam Caicedo.
68'
GOL! Ekvador - Senegal 1:2
Mrežu je zatresao Kalidou Koulibaly.
68' Dosta sličan gol onom prošlom, loprta je došla iza do Koulibalyja koji pogađa u kut.
74'
Izmjena! Izlazi Iliman Ndiaye, ulazi Bamba Dieng.
75'
Izmjena! Izlazi Pathe Ciss, ulazi Nampalys Mendy.
83' Dia je mogao zaključiti priču, bio je u dobroj poziciji, ali je pucao pokraj gola.
85'
Izmjena! Izlazi Angelo Preciado, ulazi Jackson Porozo.
90' Još šest minuta.